בית שמש העיר השלישית בגודלה בארץ

עיר העתיד של כולם- מי זה כולם? תכנית בש 3000- היא תיק 3000 של העיר בית שמש, עיר העתיד של כולם, תכנית גרנדיוזית, בומבסטית, חלומית, שאפתנית, רחוקה מכל היגיון.

5 / 5 ☆ מדרגים: 1
מפת עיר העתיד
מפת עיר העתיד

היום הוצגה לראשונה תכנית בש 3000, אל תתבלבלו, לא תיק 3000 אלא בש 3000. מבחינת בית שמש, אכן זה תיק 3000 פרטי משלה.

לא, זו לא בדיחה, זה בשיא הרצינות. וועדת המשנה לתכנון ובניה, עם נוכחות של ראשת העיר בזום, קיימה היום דיון על יציאה לדרך של תכנית מתאר לעיר העתיד של כולם.

לא ברור מדוע משרד השיכון העדיף להגדיר את התכנית הזו עבור כולם, אבל ניתן להבין שגם במשרד נישבו רוחות ההתנגדות הצפויים שיבואו כאשר תושבי העיר ילמדו את התכנית שבאה לפתור בעיות מצוקה לדיור של מגזר מסויים מאוד על גבם.

תכנית המתאר כוללנית לעיר העתיד בה יחיו 360 אלף תושבים. לפי היום, תהיה בית שמש העיר השלישית בגודלה אחרי ירושלים –עם כמיליון תושבים, תל אביב עם כחצי מיליון תושבים, ואז בית שמש עם 360 אלף תושבים!!! לפני חיפה, באר שבע, ראשון לציון, פתח תקוה, אשדוד, נתניה , חולון ולפני בני ברק. חלומו של מישהו כאן מתגשם. בית שמש גדולה מבני ברק...

התכנית הוצגה בוועדת המשנה לתכנון ובניה, הוועדה שלא בטוח שבכלל היא חוקית, מעצם היות העומד בראשה, מחזיק בתפקיד, שלא על פי החוק. (העניין מצוי בדיון משפטי).

רציני? למי שאמור להכפיל או לשלש אוכלוסיה של עיר לא צריך למהר, אפשר להמתין ליום בו אפשר להתרשם ממשמע אוזניים, ממראות עיניים, בלי מסכות ובודאי לא באמצעות מכשירים דיגיטליים.

לפני הנוכחים גם בזום הוצגה תכנית המתאר במצגת, כולל מפות, טבלאות, ונתונים.

עיר העתיד של כולם, תכנית גרנדיוזית, בומבסטית, חלומית, שאפתנית, רחוקה מכל היגיון. וזה בעיקר הכי כואב בכל הסיפור הזה כאילו אין כאן אנשים שחיו ועבדו ובנו בזיעת אפם עיר במשך הדורות. בא משרד השיכון וחושב שהוא בונה את מודיעין או את חריש. על גבעות ריקות, תחת השמש היוקדת, מבלי להתייחס או להתחשב ברצון של אחרים לשקט, ללא מלחמות דת, גזע ומין. בלי יריקות ובלי הפגנות, בלי מתח ובלי הפגנת שרירים מתמדת.

והוא עצמו, משרד השיכון שוגה בניתוח העובדות. למשל הצגת הטבלה שמבהירה מציאות היום. והיא היא הטבלה המספרת את כמות יחד בכל שכונה ושכונה בעיר.

הנה הנתונים להתרשמותכם: העיר הוותיקה - 9500 יח"ד. מעניין שבתחומי העיר הוותיקה, נכללות השכונות החרדיות נחלה ומנוחה, ושכונת חפציבה. לתשומת לב הממונה על העיר הותיקה.

רמה א- 4,630 יח"ד

רמה ב – 7420 יח"ד

רמה ג – 4100 יח"ד

רמה ד- 8580 יח"ד

רמה ה – 5900 יח"ד

רמת אברהם 3000 יח"ד

משקפיים 900 יח"ד

ובסה"כ 43,880 יח"ד.

אלה כמות יח"ד בסופו של דבר בעיר בית שמש כאשר ייבנו כל השכונות בעיר. משום מה ואולי יש כאן כוונות נסתרות, להציג שכונות חרדיות ככלליות, נחלה ומנוחה וחפציבה הן שכונות חרדיות שאינן נגזרות כלל בתחומי העיר הוותיקה. משרד השיכון מבלבל יוצרות ומציאות בכוונה מלאה. אין בכל העיר הוותיקה 9500 יח"ד!!!

טבלה שניה שמשרד השיכון העלה במצגת לפני חברי הדיון היא מפת איזורי תעשיה ותעסוקה בכלל.

עיר וותיקה 51,499 מ"ר

מע"ר צפוני 382,160 מ"ר

מע"ר דרום 44,082

איזור תעסוקה צפון 388,276 מ"ר

איזור תעשיה מערב 895,790 מ"ר

ג 2665 מ"ר

שתי הטבלאות, עם ההכוונות המטעות שיש באחת מהן לפחות, מצביעות למה אסור להסכים לקבל את תכנית המתאר החדשה. טבלת העסקים מוכיחה עד כמה נשענת העיר החרדית שנבנתה בבית שמש על הכנסות הארנונה שהיו בידי העיר הוותיקה.

ועדיין לא דנו כאן במדד החברתי הכלכלי של בית שמש, אשכול 2 בדירוג מ-1-255, בית שמש במקום ה-22.

וכדאי לשים לב למפה, המפה למשל מפקיעה שטחים ואדמות ממטה יהודה לטובת בית שמש. כיצד תגיב המועצה האזורית מטה יהודה לרעיון? מוקדם כמובן לנתח את הרעיון, אנחנו רק בשלב הראשון של הצגת המפות. מה ילד יום? הנבואה ניתנה לשוטים, ואולי יהיו אלה כבר ילדינו או נכדינו אשר יצטרכו להתמודד מול המציאות שתתהווה בדורם. בדורנו? זה לא יגיע לכדי ממשות.

נושאים: משרד השיכון, עיריית בית שמש, עיר העתיד
מפת עיר העתיד
מפת עיר העתיד
מפת עיר העתיד
מפת עיר העתיד
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:51 תגובות
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג:
בית שמש העיר השלישית בגודלה בארץ
גולש אנונימינכתבה ביום רביעי, 20 במאי 2020, 14:03

וכאשר יענו אותו כן ירבה

בית שמש העיר השלישית בגודלה בארץ
מההה
(5 / 5)

נכתבה ביום רביעי, 20 במאי 2020, 03:15

איפה ידחפו את כולם איך בית שמש תהפוך לעיר השלישית בגודלה בארץ זה לא הגיוני כי אין את המשאבים אין את התשתיות ומי ישלם את המחיר? התושבים!!!

בית שמש העיר השלישית בגודלה בארץ
הרבנכתבה ביום שלישי, 19 במאי 2020, 17:21

איינשטיין כבר אמר לגבי מי שחוזר על טעות כל פעם....למגזר המסוים שזה בא לפתור לו בעיות צריך לבנות לו עיר מותאמת לצרכיו ולא לאנוס תושבים ממגזרים אחרים כדי לספק עלה תאנה כלכלי לעיר למגזר שכזה