ברכה: סכום של 24 מיליון ₪ במסגרת תמרוץ למתן היתרי בניה בבית שמש במסגרת התחדשות עירונית

הוכפלו היתרי הבנייה בערים שחתמו על הסכמי מסגרת להתחדשות עירונית עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, הערים יקבלו מענקים בהיקף כולל של כ-221 מיליון ¤

בונים בהרצל התחדשות עירונית
בונים בהרצל התחדשות עירונית

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מסכמת שנת שיא בהוצאת היתרי בניה להתחדשות עירונית ברחבי הארץ לכ-27,000 יחידות דיור, כאשר הקפיצה הגדולה בהיתרים נובעת מהצלחתם של הסכמי המסגרת להתחדשות עירונית. מתוך כלל ההיתרים, כ-16,000 היתרים ליחידות דיור אושרו בפרויקטים של תמ"א 38 וכ-11,000 אושרו בפרויקטים של פינוי בינוי.

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הודיעה לרשויות המקומיות עמן חתמה על הסכמי המסגרת להתחדשות עירונית, על המענק אותו תעביר להן עבור פיתוח תשתיות תומכות התחדשות עירונית בגין היתרי הבנייה שהוציאו.

ההסכמים, שמבוססים על מנגנון תחרותי בין הרשויות המקומיות שחתמו עליהן, במטרה לתמרץ הוצאה מהירה של היתרי בניה, איפשרו קבלת מענק עבור היתרים החל מתחילת אוגוסט 2021 ועד סוף שנת 2022, כאשר ככל והרשות המקומית מוציאה יותר היתרים היא מקבלת נתח תקציבי גדול יותר בעבור פיתוח התשתיות, מתוך קופה שהעמידה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית למטרה זו, שהיקפה הכולל 440 מיליון. בית שמש תקבל סכום של כ-25 מיליון ₪. העיר השנייה ברשימת הערים המקבלות סכום של כ-221 מיליון בס"ה. ירושלים ראשונה עם כ-50 מיליון ₪.

התמריץ הניתן מכוח ההסכמים הוכיח את יעילותו, נוכח הנתונים המעידים על כ-5,200 היתרי בנייה שניתנו ליחידות דיור בפינוי בינוי בשנת 2021, וכמות כפולה מזו בשנת 2022, עם כ-9,500 יחידות דיור בפינוי בינוי בערים אלו. עוד יוזכר, כי בעשור החולף, בין השנים 2010-2020 ניתנו בכל שנה כמות של כ- 1000 עד כ- 3000 היתרי בניה בכל שנה, בלבד.

נוכח הצלחת המנגנון של הסכמי המסגרת לקידום ההתחדשות העירונית, הגיע שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, לסיכום קואליציוני לפיו במסגרת תקציב המדינה הקרוב יובטח תקציב נוסף של 550 מיליון ש"ח לטובת המשך ביצוע ההסכמים הללו, ואף הרחבתם למעגל נוסף של רשויות מקומיות בשנים 2024-2023.

נושאים: משרד השיכון, התחדשות עירונית, תמריץ, בית שמש
בונים בהרצל התחדשות עירונית
בונים בהרצל התחדשות עירונית
בונים בהרצל התחדשות עירונית
בונים בהרצל התחדשות עירונית
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: