נחנך פארק מגדל המים - פיס ירוק בבית שמש

מי שינה את שמו של פארק פסגות השבע? האם תרומת מפעל הפיס חייבה הסבת השם? השבוע חנכו את הפארק ושכחו שהוא רשום על שמן של שבע הבנות

דיין, אבוטבול וגולדברג צילום: איקי מיימון
דיין, אבוטבול וגולדברג צילום: איקי מיימון

פארק מגדל המים - 'פיס ירוק' בבית שמש, הועשר הודות לסיוע בעלויות ההקמה, שניתן על ידי מפעל הפיס, בסך של כ- 531,000 ¤. הפארק נבנה לפני יותר מעשור, פותח וניטע בעזרת קרן קיימת לישראל, ועיריית בית שמש. עתה מקבל הפארק הזה תוספת משמעותית בעזרת תכנית 'פיס ירוק'. התוספת כוללת שני משטחי משחקים - מרובע ועגול. האירוע התקיים ביום ראשון במעמד ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, אלוף (מיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס ובלי נוכחות עיתונאים.

מפעל הפיס הוציא הודעה כאשר הוא משמיט את שמו הרשמי של הפארק פארק פסגות השבע.. מישהו מנסה להשכיח גם את זה? אחרי ניסיון ההשכחה של גיבור המשלט המשותף אהרון שמי, ג'ימי, שנפל במלחמת השחרור על הגנת המולדת הנה עתה משמיט גוף ההימורים הרשמי של מדינת ישראל את שמן של שבע הבנות שנפלו באי השלום בנהריים. פארק פסגות השבע הוא חלק מקומפלקס הקרוי על שמן של שבע הבנות, ובקומפלקס כלולים השכונה, המתנ"ס והפארק.

בפארק שני משטחים- המרובע והעגול. המשטח המרובע, השטח כולל מתקן טיפוס כבלים עם משטח טיפוס ומגלשת מנהרה, מתקן משולב עץ קני ציפור עם עמוד מרכזי בצורת תורן, מתקן בית החיות, נדנדת כונן משולשת עם מושב אחד קן הציפור, מתקן דמוי קטר עם 6 מושבים ו-6 הגאים.

השטח כולל משטחי דשא סינטטי, ריצוף ומתקנים- אבני גן, מצע סוג א', 4 ספסלים, מעקה בטיחות מצינורות פלדה ואבני סימון לעיוורים.

המשטח העגול, השטח כולל מתקני משחק – מתקן טיפוס כבלים בצורת כדור מנירוסטה עם רשתות, משטחי טיפוס ועמוד גלישה. נדנדת כונן משולשת עם מושב אחד קן הציפור, מתקן נדנוד גלשן, מתקן טיפוס לפעוטות הכולל קן הציפור רשת טיפוס היקפית ועמוד מרכזי. השטח כולל משטחי דשא סינטטי, ריצוף ומתקנים - מצע סוג א', אבני גן, 4 ספסלים, ואבני סימון לעיוורים. הפארק פתוח ברוב שעות היום לרווחת התושבים והסביבה.

ראש העיר בית שמש, משה אבוטבול, הודה לאלוף (מיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס, על התמיכה בבניית הפארק הציבורי ובמיזמים רבים בעיר כבניית בתי ספר, אולמות לכדורסל, גני ילדים, מועדוני נוער, ספריות ועוד.

אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס ציין כי תמיכת מפעל הפיס באה להבטיח בניית פארק ציבורי, שיהווה מקום מפגש איכותי בשעות הפנאי של התושבים ובפרט לילדי העיר. דיין הוסיף, כי מפעל הפיס מימן בבית שמש הקמת גינות ופארקים ציבוריים בסכום של כ – 23 מיליון ש"ח. מצפים לתגובת ההורים השכולים.

נושאים: פארק פסגות בשבע, מפעל הפיס, בית שמש
דיין, אבוטבול וגולדברג צילום: איקי מיימון
דיין, אבוטבול וגולדברג צילום: איקי מיימון
דיין, אבוטבול וגולדברג צילום: איקי מיימון
דיין, אבוטבול וגולדברג צילום: איקי מיימון
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: