תכנית שמטיבה בקשר בין ילדים לבוגרים

בית הספר אהבת ישראל בבית שמש השתתף בתכנית הקשר הרב דורי לשנת 2018 בהובלת המשרד לשוויון חברתי

גילה גמליאל, השרה לשיוויון חברתי
גילה גמליאל, השרה לשיוויון חברתי

לא ידענו, עתה מספרים לנו על תכנית חינוכית שפעלה כאן בחודשים האחרונית, במסגרת מוסד החיוך אהבת ישראל.

בטקס מרגש שהתקיים בבית התפוצות ובהשתתפות מאות אזרחים ותיקים ותלמידים מכל רחבי הארץ, הגיעה לסיומה שנת הפעילות השמינית של תכנית הקשר הרב דורי, אותה מוביל המשרד לשוויון חברתי בראשות השרה גילה גמליאל ובשיתוף משרד החינוך ובית התפוצות. התכנית, היא ממיזמי הדגל של המשרד לשוויון חברתי בראשות השרה גילה גמליאל ופועלת בפריסה ארצית, כאשר השנה השתתפו בה למעלה מ 12,000 אזרחים ותיקים ותלמידים בכ- 163 יישובים וביותר מ 400 בתי ספר, ובהם גם בית הספר אהבת ישראל בבית שמש.

מטרת התכנית היא קשר בין דורי שמיטיב עם התלמידים הצעירים מזה ומעצים אותם ועם האזרחים הוותיקים מזה. כאשר, הצעירים מלמדים את הוותיקים מיומנויות מחשב כמו גלישה באינטרנט ושליחת דואר אלקטרוני ובכך מצמצם את הפער הדיגיטלי ואילו הוותיקים מלמדים את הצעירים את מורשתם, סיפורם האישי ואת סיפור מדינת ישראל והעם היהודי. אותם סיפורים מתועדים בכלים דיגיטליים ומוכנסים למאגר סיפורי מורשת העם היהודי שבבית התפוצות.

השרה גמליאל: "הקשר הבין דורי הוא מאבני היסוד של חברה מתוקנת, מדינה חפצת חיים ערכיים ומוסריים מוכרחה לחזק אותו. לדור האבות והאימהות המייסדים והמייסדות שלנו יש כל כך הרבה מה לתרום לילדינו הצעירים, ולילדינו הצעירים יש כל כך הרבה מה לתרום לאזרחינו הוותיקים – זהו קשר חשוב שחובה עלינו לטפח אותו, וכשרה לשוויון חברתי אבטיח שלא רק שיוסיף להתקיים אלא רק ילך ויתחזק. אני שמחה על שכ-13,000 האזרחים הוותיקים והתלמידים שלקחו השנה חלק בתכנית, ומודה לראש העירייה ולמנהלי בתי הספר שהובילו יחד אתנו את התכנית הלכה למעשה".

נושאים: בית שמש, אהבת ישראח
גילה גמליאל, השרה לשיוויון חברתי
גילה גמליאל, השרה לשיוויון חברתי
גילה גמליאל, השרה לשיוויון חברתי
גילה גמליאל, השרה לשיוויון חברתי
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: