לפני סיום תפקידו: גלנט מגביר את עצמתם של מנהלי מוסדות החינוך

בנוסף למתן גמישות פדגוגית בתוכניות הלימודים ובארגון הלמידה, מקדם השר גם גמישות שימוש במשאבים

השר גלנט עם...
השר גלנט עם...

מנהלי בתי הספר במערכת החינוך ניהלו עד כה את התקציבים הגמישים באמצעות מספר רב של מערכות נפרדות ושונות ואף באופן ידני, מציאות שיצרה בירוקרטיה רבה.

המערכת החדשה תאפשר למנהלים כבר השנה (תשפ"א) ובקרוב לצרוך שירותים באמצעות "עגלת קניות",לתכנן את השימוש בהם ולנהל אותם באופן יעיל ומושכל יותר. השירותים יתבצעו באמצעות תקציבים גמישים שכוללים את: תקציבי הכלה והשתלבות, התקציב השקלי של חטיבות הביניים, תוכן דיגיטלי ותוכנות לניהול פדגוגי. המשאבים יונגשו להם במקום אחד, באופן ידידותי ונגיש. המערכת אופיינה יחד עם קבוצות מיקוד של מנהלי בתי ספר ומתואמת עם השלטון המקומי.

שר החינוך היוצא יואב גלנט בישר על החלטתו להמשיך בתכנית בהודעה למנהלי המוסדות ולראשי הרשויות. עם השלמת הפעימה הראשונה של הגמישות הפדגוגית למנהלים, מקדם שר החינוך, יואב גלנט, מהלך נוסף בתחום הגמישות למנהלים שכולל שימוש במשאבים גמישים באמצעות מערכת דיגיטלית חדישה – מערכת גפ"ן (גמישות פדגוגית וניהולית). מדובר במהלך שמצטרף למהלך הראשון של תכנית גפן אשר פורסמה לפני כשבועיים, והתייחסה למתן גמישות פדגוגית בתוכניות הלימודים ובארגון הלמידה.

התכנית נותנת וסומכת על מנהלי המוסדות לבצע בעצמם לפי צרכיהם מבלי להיות תלויים בביורוקרטיה מיותרת מצמצמת.

בשנה הבאה תשפ"ב (2022) המערכת תאפשר למנהלים לצפות בתקציבים הגמישים העומדים לרשותם, לתכנן את השימוש בהם ואף לבצע רכש מקוון של מספר שירותי חינוך. כמו-כן, היא תאפשר להם לבצע מעקב ובקרה אחר התקציב הגמיש העומד לרשותם, לממש את המטרות והיעדים שהם הציבו בתכנית העבודה השנתית שלהם. המערכת תאפשר להם לנהל את סל התקציב העומד לרשות בית הספר באופן יעיל, מובנה ושיטתי.

החל משנת הלימודים תשפ"ג (2023), יוכלו המנהלים לבצע רכש של שירותים מגוונים נוספים, כגון הצטיידות, העשרה וציוד מונגש. כמו-כן, המערכת תאפשר למנהלים לגייס תומכי הוראה, להזמין סיורים, להגיש בקשות למלגות ולהצטרף לתכניות שונות, כולל התכנית להשאלת ספרי לימוד.

החל מתשפ"ג ואילך התשתית הדיגיטלית תשמש למעשה One stop shop לניהול סל התקציב הגמיש וצריכת השירותים והמענים החינוכיים.

נושאים: משרד החינוך, מוסדות, מנהלים, מערכת החינוך
השר גלנט עם...
השר גלנט עם...
השר גלנט עם...
השר גלנט עם...
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: