בלוך: "שכונות שלמות צפויות להתאכלס מבלי שיש לתושבים מקומות לימוד"

ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך נפגשה היום עם מנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך, מאיר שמעוני ועם בכירי המחוז כדי לדון בקידום מערכת החינוך בעיר וכחלק מההיערכות לשנת הלימודים הבאה.

צוות החינוך
צוות החינוך

ראש העיר קראה לנציגי משרד החינוך להתערב בדחיפות בנושא מצוקת הכיתות בעיר: ״בתחום הבינוי, מצבה של מערכת החינוך בבית שמש היא כמו בעולם שלישי. חסרות לנו בעיר למעלה מ- 1000 כיתות לימוד. זה מטורף. כמות התלמידים שלומדים אצלנו בקרוואנים, בכיתות שכורות ובמבנים ניידים היא בלתי נתפסת. זה המצב גם בבתי הספר הממלכתיים בעיר הוותיקה וגם בשכונות החרדיות״.

עוד הוסיפה בלוך: ״השכונות החדשות ברמה ד', רמה ה' ונווה שמיר אמורות להתאכלס בקרוב ועדיין אין אפילו כיתת לימוד אחת מאושרת. שכונות שלמות צפויות להתאכלס מבלי שיש לתושבים מקומות לימוד, זה מצב לא סביר ולא הגיוני! ״.

בלוך הוסיפה, ״אי אפשר להמשיך ולהתייחס לבית שמש כעוד מקום שנמצא כחלק מהרשימה, אני בהחלט מעריכה את זה שקיבלתי השנה 160 כיתות, אבל זה פלסטר ביחס למצבה של העיר כיום. אי אפשר להמשיך להיגרר עם המצב הזה, חייב להיעשות מהלך יוצא דופן ששם את בית שמש על המפה. בבית שמש נולדות 2 כיתות בשבוע. אני קוראת לכם לכנס דיון חירום מקצועי לקידום הנושא בהקדם האפשרי״.

סגן ראש העיר הממונה על חינוך, הרב ישעיהו ארנרייך הוסיף: ״אגף החינוך בעיר משקיע שעות רבות על מנת לקדם תהליכי בינוי של מוסדות חינוך ומעמיד את הנושא בראש סדר היום על מנת שנוכל לתת את המענה הרצוי והראוי לתלמידי העיר. אני קורא למשרד החינוך להתגייס ביתר שאת על מנת לאפשר לתלמידי העיר ללמוד במבנים ראויים אשר ללא ספק יעזרו ויסייעו לחינוך טוב יותר״.

ואי אפשר לפרסם הודעה כזו מבלי לכתוב שאלה אחת קטנה, כנס חינוך עם מנהל המחוז , ראינו כאלה בעבר עשרות. נכחו בהם עיתונאים, אפילו הורשו להציג שאלות, ואם לא נתבקשו להקשיב בלבד. מדוע בעידן בלוך הישיבות האלה מתקיימות במעגל סגור?

הורידו מחנות האפליקציות את האפליקציה של חדשות קרן אור בית שמש ותהיו מעודכנים

נושאים: בית שמש, משרד החינוך, שמעוני
צוות החינוך
צוות החינוך
צוות החינוך
צוות החינוך
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: