זוכרים את הגבורה- תלמידי נחשון בעקבות הל"ה

במלאת 75 שנה לגבורת השיירה שיצאה לסייע לגוש עציון יצאו תלמידים מאמי"ת נחשון בשעת צהריים אל תוך הלילה ללמוד ולזכור.

תלמידים בזיכרון
תלמידים בזיכרון

הולכים בדרך הל"ה', בתאריך המדויק ומהמקום בו יצאו הלוחמים לעזרת אחיהם בגוש עציון לפני 75 שנים יצאו תלמידי מאמי"ת נחשון לזכור את מעשה הגבורה של הלוחמים.

לאחר טקס פתיחה בחצר הבית במושבה במושבה הר טוב במושב נחם יצאו הצעירים, הלוחמים לעתיד, בצעדה רגלית אל תוך הלילה. כשירד החושך הקור היה משמעותי ועזר להתחבר לתחושת השליחות במשימה של מחלקת הל"ה. אל המסע הזה התלווה סגן ראש מועצת מטה יהודה.

התלמידים פגשו דרך הרגליים את הערכים עליהם מחנכים בישיבת נחשון - מסירות נפש, אהבת אחים, אהבת הארץ, עמידה באתגרים (7 מעלות בחוץ, 15 ק"מ הליכה) ודבקות במשימה – שסייעו להם להבין שהם חלק מנצח ישראל הממשיכים את דרכם של הלוחמים דאז.

אסף פורייטר תלמיד כיתה ט' שיתף: "המסע בעקבות הל"ה גרם לנו להתחבר לזהות היהודית ולמורשת של המדינה שלנו, במסע הבנו כמה זה לא מובן מאליו שאנחנו חיים כאן, ושיש לנו ארץ משלנו, שאלפי אנשים הקריבו את עצמם בשביל שלנו יהיה ארץ וזהות, במסע גם למדנו לעומק את סיפור הל"ה, אני זוכר איך בסוף כולם שרו את התקווה , עם כוונה אמיתית מהלב ועם צער על מותם של 35 לוחמים גיבורים, שנהרגו למעננו ולמען המדינה שלנו".

הרב יגאל גרונר, רכז השכבה: "דרכה החינוכית של ישיבת אמית נחשון היא שחינוך יוצא מתוך מסגרת הכיתה אל המרחב בחוץ, וכך מיישמים בפועל את ערכי היהדות והציונות".

נושאים: שיירת הלה, נחם, הר טוב, אמית נחשון
תלמידים בזיכרון
תלמידים בזיכרון
תלמידים בזיכרון
תלמידים בזיכרון
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: