האם אנו מבלים מספיק עם הילדים שלנו?

יום הילד (20.11) מתקרב וזו הזדמנות מצוינת לחשוב , ושימו לב גם הדרך לילד עוברת דרך הקיבה שלו- בישול הורים וילדים, ועוד משהו, בשבילכם ובשביל כל מי שזקוק- התנדבו ביחד!

האם אנו מבלים מספיק עם הילדים שלנו?
האם אנו מבלים מספיק עם הילדים שלנו?

נכון, כולנו עסוקים, מתרוצצים מהעבודה לרצף ארוך של סידורים ומפנטזים על כמה רגעי פנאי שלווים בסוף היום האינטנסיבי. אבל, מתי בפעם האחרונה עשיתם משהו עם הילדים רק כדי ליצור חוויה משותפת, משהו שגרם לילד לדעת שמעבר להורים, אתם גם חברים טובים ואפילו, כיפיים לא פחות מהחבר'ה שלו. ככל הנראה הליכת משותפת לרופא, לסופר או הקפצה לבית ספר לא יהיו מה שיגרום לכם להצטייר בתור הפרטנר לחוויות לא שגרתיות, אבל הנה כמה פעילויות שיצליחו להשיג את האפקט המבוקש. המשפט "כשאתה נותן, אתה מקבל" הוא אינו עוד קלישאה של מתנדבי הקבע להשיב לכם על השאלה "אז מה יוצא לי מזה?". התנדבות במסגרות השונות היא ללא עוררין אחד הדברים הכי טובים שתוכלו לעשות, עם הילדים? על אחת כמה וכמה!

בחרו במטרה שמעניינת אתכם, כזו שאתם רואים חשיבות רבה בקידומה. מומלץ לשתף את הילדים בבחירה או אפילו לתת להם אותה במלואה, הדבר ישפיע רבות על מידת הרצון והמסירות שיגלו בהמשך, ומעבר לכך, ייתן להם הרגשה שאתם סומכים עליהם ודעתם חשובה לכם. התמידו בפעילות, תנו לילד ללמוד אהבת חינם ונתינה על בשרו, הפכו את החוויות המשותפות והציפיות מהפעילות ההתנדבותית לחלק מרכזי מהשיח בבית. והנה לכם, פעילות ערכית, מחברת וייחודית לכם, לילד ולעוד כמה שבאמת זקוקים לה. להפחית במיצים הממותקים, גם בפיצות, ההמבורגרים וכל המטוגנים, בלי חטיפים, עוד ירקות, ובכמה שיותר צבעים- רגע לפני שאנו מאבדים תקווה בלהנחיל לילדים הרגלי תזונה בריאים, בואו ננסה לרתום אותם לצד "של הטובים". "בישול בריא ומשותף של הורים וילדים מצליח לספק מענה למספר צרכים שאנו מתקשים לתת להם מענה אחר בשגרת היום יום האינטנסיבית שלנו. בחרו מתכונים בריאים, פתחו דיאלוג נעים על חשיבותה של התזונה שלנו, טעמו, תבלו ושבו יחד לאכול ארוחה מזינה וטעימה. כשהילד מכין את האוכל בעצמו, הרצון שלו לאכול אותו יגדל. והנה, הכל במכה אחת: אתם נהנים יחד וצוברים חוויות ייחודיות, מעלים על סדר היום את העניין הבריאותי ומשפרים יחד את אורח החיים המשפחתי" מרחיבה רויטל אדמוני, מחברת תכנית הלימודים "אוכלים בריא-דרך החושים" במשרד החינוך.

בעמק, בשפלה, בהרים, בגבעות, מצפון לדרום- הארץ שלנו מלאה באין ספור מקומות ייחודיים שבהחלט שווים ביקור. גם אם אתם לא חובבי טבע מושבעים או גם אם נדמה לכם שאין פיסת אדמה שלא דרכתם עליה, טיול טוב הוא אופציה נהדרת לזמן איכותי משפחתי. ארזו יחד את התיקים, בדקו מה הן הנקודות המעניינות שכדאי להתייחס אליהן, תכננו מסלול וצאו לטייל. כמצוין, מספר האפשרויות הוא אין סופי כך שתוכלו לבנות לעצמכם טיול המותאם לכל דרישה. בדקו מראש האם תעדיפו מסלול קליל או אתגרי, קצר או ארוך, עם שכשוך במים או אולי עם נקודת תצפית מרהיבה- התכנון המקדים יעזור לכם להנות מחוויה איכותית יותר, נעימה וכזו המשאירה זמן להתחבר ולהעמיק את הקשר ההורי- ילדי. (אל דאגה! במקרה הכי גרוע, תלונות וקיטורים משותפים הם עילה מצוינת לחיבור גם כן)

ספורט, וכמה שיותר- משאלת הלב של כולנו, להתעמל, להשיג תוצאות ואפילו להנות מהתהליך. בעבור ילדים בעידן ההשמנה והרביצה, לנושא יש חשיבות רבה מתמיד. אימון משותף של הורים וילדים אם כן, יכול להיות פתרון מדהים לצורך הדו רבדי של בילוי משפחתי וכניסה לכושר. גם בעניין הספורט, תנו לילדים לקחת חלק בבחירת הפעילות. "ספורט היא מילה גדולה הכוללת בתוכה ענפים רבים ומגוונים, כאשר כל אחד יכול למצוא נקודות חיבור לפחות לאחד מהם. העניין כל כך פשוט, קחו כדור, דלגית, פריזבי וצאו לפארק הקרוב. אם תרצו להגדיל ראש ולבחור בתחום קצת פחות טריוויאלי, כמו ריקוד, גלישה או אולי בכלל טיפוס אתגרי, הרי זה מבורך. עבדו בשיתוף פעולה, קבעו יעדים ועשו מאמצים משותפים לעמוד בהם, ייעצו אחד לשני, חשבו כיצד ניתן לשדרג את הפעילות וכמובן תהנו ביחד מכל רגע" מסביר אילן בניסטי, מנכ''ל קבוצת ר.א.ן ספורט, יבואנית מותג הריצה ברוקס.

בואו נלמד ספרדית, לקלוע צמות סיניות, לעמוד על הראש או לארוג שטיח, ככה פשוט באמצע היום. נכון, הקונוטציה של לימודים היא לרוב לא חיובית במיוחד בקרב ילדים, אבל היי? מי אמר שזה לא ניתן לשינוי? בחרו נושאים מרתקים וצללו אליהם יחד עם הילדים. העמיקו, התנסו, הסיקו מסקנות וחגגו את ההצלחות הקטנות. באופן עקיף, תקנו לילדים שיעור חשוב על התמודדות עם תהליך, עצמאות, שיתוף פעולה, העשרה ומינוף עצמי. יתרון נוסף בפעילות זו, הוא שאתם אלו שקובעים את לוח הזמנים. הלימוד הוא עצמאי ולפעמים גם רבע שעה או אפילו עשר דקות בתום ארוחת הערב יעשו את העבודה.

זכרו, לכולנו אין זמן, כולנו עסוקים, טרודים ופייר, לא תמיד גם יודעים איך לעשות את זה. אך הנה מכנה משותף נוסף, הגורים של כולנו משתוקקים לחיבוק חם ושיחה טובה מלב אל לב . אנחנו מקלחים אותם, מסיעים אותם, קונים להם ומשכיבים אותם לישון, אך עדיין, זה לא מספיק... נצלו כל הזדמנות לשובר שגרה, פעילות מעניינת והעריכו גם את הבילויים הפשוטים יחד והפכו אותם לחוויה ייחודית. והנה, הילד מסתכל עליכם מחייך חיוך רחב ואומר לכם תודה על מה שאתם בשבילו, תודה על כך שאתם לא "רק סתם הורה".

נושאים: בית שמש, משפחה בריאה
האם אנו מבלים מספיק עם הילדים שלנו?
האם אנו מבלים מספיק עם הילדים שלנו?
האם אנו מבלים מספיק עם הילדים שלנו?
האם אנו מבלים מספיק עם הילדים שלנו?
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: