שירות התעסוקה: בחציון הראשון של שנת 2022, כ- 700 דורשי עבודה מבית שמש השתתפו בסדנאות שירות התעסוקה

בלשכת בית שמש לבדה, השתתפו בסדנאות הללו כ- 700 דורשי עבודה בחציון הראשון של שנת 2022 (ינואר עד יוני, כ- 250 מהם השתתפו במפגשי ייעוץ קריירה, 200 בסדנאות לשיפור מיומנויות חזרה לעבודה וכ- 135 עברו אימונים תעסוקתיים

שירות התעסוקה בבית שמש
שירות התעסוקה בבית שמש
במטרה לסייע לדורשי העבודה לשוב למעגל העבודה באופן מיטבי, מעמיד שירות התעסוקה שורה של סדנאות (חיפוש עבודה, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה ומרכזי הערכה, בניית וניהול נטוורקינג ועוד). עפר בן שטרית, מנהל מחוז ירושלים: "השוק השתנה ומי שלא יידע להתאים עצמו לתנאים המשתנה יישאר מאחור, הסדנאות מעניקות את הכלים הדרושים להתאמה הזו. אני קורא לכל דורשות ודורשי העבודה בבית שמש וסביבותיה להצטרף לסדנאות הללו, הן יכולות להיות בבחינת גיים צ'יינג'ר"

בשנים האחרונות עובר שוק העבודה תהליכי שינוי משמעותיים מאוד, אשר הואצו מאז פרץ משבר הקורונה. "בשוק החדש", מסבירים בשירות התעסוקה, "דרכי החזרה למעגל עבודה שונות ומורכבות מבעבר, ומי שלא יסגל לעצמו את סט המיומנויות והכישורים הנדרשים לשם כך יתקשה מאוד לשוב למעגל העבודה". בשירות מדגישים כי "מדובר בשוק דינמי, דיגיטלי המחייב שורת מיומנויות ייחודית שלא נדרשה בעבר – זה נכון לאופן בו כותבים את קורות החיים, לאופן בו ניגשים לראיונות עבודה ומרכזי הערכה ואפילו לאופן בו מחפשים עבודה – זה בפירוש לא השוק שנהג כאן קודם למשבר הקורונה".

בהקשר זה נציין כי מחקר של שירות התעסוקה שנערך חודשים לפני פרוץ משבר הקורונה מצא ש-78% מדורשי העבודה מדווחים שהם חשים שאף אחד לא חוזר אליהם אחרי ששלחו קו"ח. "דיווחים אלו", אומרים בשירות התעסוקה, "אינם מנותקים מהמציאות והם עולים בקנה אחד עם המון מחקרים שהראו כי רק אחוז שולי של המועמדים שהגישו קורות חיים למשרה נתונה אכן יזכו לזימון לראיון עבודה. מדוע זה קורה?", מסבירים בשירות, "משום שדורשי עבודה לא יודעים כיצד לכתוב נכון את מסמך קורות החיים שלהם בשוק החדש, המסתייע באלגוריתם למיון קורות חיים, והם נדרשים ליד מכוונת".

כך או כך, כדי להתמודד עם אתגרי שוק העבודה המשתנה מעמיד שירות התעסוקה שורה של סדנאות שמטרתן לסייע לדורשי העבודה לשוב למעגל העבודה באופן מיטבי, "לא רק למצוא עבודה", מדגיש עפר בן שטרית, מנהל מחוז ירושלים בשירות התעסוקה, "אלא להסתגל לתנאי השוק המשתנה, להתמיד בו ולהתקדם בו". במסגרת מאמץ זה של שירות התעסוקה הוא מקיים עוד קודם למשבר וביתר שאת במהלכו ולאחריו סדנאות לחיפוש עבודה, לכתיבת קורות חיים, להתמודדות עם ראיונות עבודה ומרכזי ההערכה וכמו כן, לבניית וניהול נטוורקינג מקצועי. סדנאות אלו פופולאריות מאוד בקרב דורשי העבודה, ורבבות רבות נהנו מהן בשנתיים האחרונות.

בלשכת בית שמש לבדה, השתתפו בסדנאות הללו כ- 700 דורשי עבודה בחציון הראשון של שנת 2022 (ינואר עד יוני, כ- 250 מהם השתתפו במפגשי ייעוץ קריירה, 200 בסדנאות לשיפור מיומנויות חזרה לעבודה וכ- 135 עברו אימונים תעסוקתיים. מדובר בהיקף מרשים, בוודאי בהתחשב בכך שעם הפסקת הזכאות לדמי אבטלה (אוקטובר 2021) ירד מספר דורשי העבודה באופן משמעותי. "האפקטיביות של הסדנאות", אומר בן שטרית, "היא דרמטית, אנחנו עדים לנתונים ומקבלים פידבק חם מאוד מהשטח. השוק השתנה ומי שלא יידע להתאים עצמו לתנאים המשתנה יישאר מאחור, הסדנאות מעניקות את הכלים הדרושים להתאמה הזו. אני קורא לכל דורשות ודורשי העבודה בבית שמש וסביבותיה ליצור אתנו קשר בהקדם ולעבור את הסדנאות הללו, כי הן יכולות להיות בבחינת גיים צ'יינג'ר"..

נושאים: שירות התעסוקה, בית שמש, דורשי עבודה
שירות התעסוקה בבית שמש
שירות התעסוקה בבית שמש
שירות התעסוקה בבית שמש
שירות התעסוקה בבית שמש
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: