נחנך ציר עוקף נהר הירדן הפקוק

ציר תנועה חשוב נוסף לטובת תושבי רמת בית שמש א ורמת אברהם, מעכשיו יוכלו לנסוע ב'טוסקנה' במקום בדוחק ובסכנה של נהר הירדן. ליצמן: "בית שמש תהיה פרוזדור יפה לירושלים."

גוזרים סרט
גוזרים סרט

זה יותר מחמש עשרה שנה אולי אף יותר מתכננים את כביש נהר הדן, והיום סוף סוף אפשר לנסוע בו. ללמדך, לא להתייאש בתכניות הקשור להתפתחות העיר בית שמש. נסעתי בסיום הטכס לאורכו של הכביש, ואין זו פעם ראשונה. הפעם נראה הכביש במלוא הדרו, גם הפריחה מסביב משרה אוירה אחרת לגמרי. אכן מדובר בכביש יוצא דופן, רחב, מטופח, מסומן, עם כיכרות, ואפילו עצים נשתלו לאורכו. מסביב פריחה נהדרת שמושכת לרגע את העין מהכביש, טוסקנה, אכן כביש להתקנא בו בשעה שנוסעים בהרצל או בבן צבי או בכל רחוב אחר בעיר.

נהר הדן תוכנן בזמנו (עוד בימי וקנין) לעקוף את רחוב נהר הירדן העמוס והפקוק ובעיקר את ההפגנות של רמה ב. התקווה ביוזמתו הייתה שהוא יחבר את רמה א', בה התגוררו תושבים חילוניים לבין שכונות העיר הוותיקה. אלא שתושבים חילוניים כמעט ולא נותרו בשכונות הדרומיות, ובמקום התקווה נוסדה עוד שכונה רמת אברהם שמה. שייהנו השכנים. אם תרצו אנדרטה לימים בהם הייתה תקווה אחרת לבית שמש, לפני הכיבוש החרדי הזוחל.

במעמד ראש העיר ד"ר עליזה בלוך, שר השיכון ח"כ הרב יעקב ליצמן, ראש העיר לשעבר ח"כ משה אבוטבול, מנכ"ל העירייה, חברי מועצת העיר (רבים נעדרו) ובכירי העירייה ומשרד השיכון, נחנך הבוקר כביש 5 "נהר הדן". הכביש יחבר בין העיר הוותיקה בבית שמש, שכונת נופי נריה והשכונות החדשות ויהווה למעשה הכביש העירוני המהיר הראשון בעיר. בדרגו חושב על אגרה... הכביש החדש צפוי להקל על עומסי התנועה ולהנגיש את אזורי הביקוש בעיר לרווחת התושבים.

הוזמן לטכס גם השר יואב גלנט שהיה שותף לפרוייקט בימי כהונתו כשר השיכון. השר גלנט ביכר לא להגיע יחד עם חבריו לסיעת הליכוד מהעירייה כמו חברי סיעת הבית היהודי (פעילי ימינה היום). ישראל מנדלסון נציג האיחוד הציוני של סמוטריץ נכח.

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך: " היום אנחנו חונכים כביש המחבר בין העיר החדשה והעיר הותיקה. פתיחת כביש 5 ממשיכה את סלילת הדרך שאנחנו עושים בכל התחומים ומוסיפה את החלק המעשי, את הסלילה שבשטח. ההשפעה המרכזית של הכביש תהיה בכך שכל תושבי העיר יראו שיש כאן מצד כולנו מדינת ישראל ועיריית בית שמש לקיחת אחריות על התפתחות העיר. גם הפעם אומר כי עד שממשלת ישראל לא תאשר החלטת ממשלה ייעודית לעיר בית שמש, ביטוי האחריות לא הושלם.

אני רוצה להודות למשרד הבינוי והשיכון, לשר הרב ליצמן, לשר הקודם יואב גלנט, למנכ"לים, לדרגים המקצועיים עד לאחרון העובדים שנתן את ידו להשלמת הכביש. בעוד שבוע בחירות במדינת ישראל, הרבה מאוד מאבקים ויצרים, אני בוחרת בבית שמש ואני מצפה שתהיו איתי. מפלגה טובה זו מפלגה שנאבקת למען בית שמש".

שר הבינוי והשיכון ח"כ הרב יעקב ליצמן: "אנחנו חונכים היום כביש מדהים שמביא בשורה של ממש לתושבים אבל חסר פה דבר אחד - מזבלה. ראינו לאחרונה את אביגדור ליברמן פוער פה על הציבור החרדי, בגזענות ואנטישמיות. אני בטוח שאם אני הייתי מתבטא באופן דומה על עולים מרוסיה או על כל ציבור אחר היו דורשים ממני להתנצל ולהתפטר, אך כשליברמן מדבר כך זה עובר בשקט. לצערי הרב אני מעריך שיהיה סבב בחירות נוסף ובעוד כמה חודשים נלך כולנו שוב לקלפיות".

השר ליצמן הוסיף, "בית שמש היא עיר לתפארת שמתפתחת בקצב שיא, אנחנו צריכים לשמור על העיר בית שמש - להשאיר אותה נקייה, לטפח את מבני הציבור, לפתח את התשתיות ולהצעיד את העיר קדימה. אני רוצה להודות לראש העיר הגב' עליזה בלוך שעושה בבית שמש עבודה מדהימה ואין לי ספק שבעתיד הקרוב היא תרשום עוד הצלחות רבות." בסיום הטכס הסתודדו ליצמן ובלוך לכמה דקות בעניינים דוחפים כנראה שצריכים מילתו שלו. סיכם ליצמן: "בית שמש תהיה פרוזדור יפה לירושלים". אשרי המאמין.

ח"כ משה אבוטבול :" אני מאד נרגש לעמוד כאן בחנוכת הכביש. אני זוכר את המפגשים הראשונים שלי כראש עיר עם משרד השיכון. העיר מתפתחת בזכות העשייה של נבחרי העיר בראשות ראש העיריה ד"ר עליזה בלוך. אנחנו בכנסת משרתים את העיר. אנחנו רוצים שאתם תהיו מרוצים. כך נהגנו וכך נמשיך"

נושאים: ליצמן, עליזה בלוך, משה אבוטבול, נהר הדן, יואב גלנט
גוזרים סרט
גוזרים סרט
גוזרים סרט
גוזרים סרט
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: