כינוס מרשים למאות נציגי הבניין של "עזרת אחים"

רבנים, אישי ציבור ומרצים בכירים נטלו חלק בכינוס ונשאו דברים . הרה"ר רבי דוד לאו ליו"ר הארגון הרב קאפ: "פתחת את הלב והובלת מאות מתנדבים אחריך". רבים נרשמו לקורס עזרה ראשונה ותיקי טיפול בכוויות חולקו למתנדבים

הרמ"ט גבאי במעמד
הרמ"ט גבאי במעמד

למעלה מ-500 מתנדבים חדשים בארגון 'עזרת אחים' שקיבלו על עצמם להיות 'נציגי בניין' מטעם הארגון, התכנסו באולמי 'כרם שלמה' בבית שמש, לערב שכל כולו הצדעה והוקרה למתנדבים היקרים בשיתוף "כללית" ובחסות חברת "פרפקט מערכות".
המשתתפים בכינוס הם אלו שהצטרפו ב'מצ'ינג המתנדבים' שערך הארגון לפני חודשים אחדים, אז נרשמו יותר מ-500 מתושבי בית שמש ונבחרו לשמש כ'נציגי בניין', כל אחד בבניין המגורים בו הוא מתגורר. האירוע נערך על שולחנות ערוכים וארוחה בשרית עשירה, בהשקעה יוצאת דופן, כדי לכבד את המתנדבים ולייקר אותם על תרומתם המיוחדת למען הארגון ולמען תושבי בית שמש כולה.
את הכינוס הנחה איש התקשורת הרב בצלאל קאהן, שמלווה את הארגון כבר שנים רבות, ונמצא בקשרי ידידות קרובים עם היו"ר הרב אברהם קאפ, שנעזר בו לא פעם כדי לחדד מסרים ולהעביר לציבור מידע אודות סכנת הכוויות ונושאים נוספים.
ראשון הדוברים היה רמ"ט ראש העיר, נתי גבאי, שהביא את ברכתה של ראש העיר הגב' בלוך ובירך את המתנדבים החדשים על כך שבחרו לעסוק בגמילות חסדים בכל רגע נתון, מעצם היותם נציגיו ושגריריו של ארגון 'עזרת אחים' שמרכז תחתיו את כל תחומי פעילות החסד בבית שמש. הוא הזכיר את זכיית הארגון בהאקתון של עיריית בית שמש על תיקי העזרה ראשונה שחולקו בטקס, כאשר מדובר היה ביוזמה זוכה מתוך 300 יוזמות שהוצגו.
אחריו נשא דברים הרב אוריאל בלמס, מומחה להתמודדות במצבי משבר ומנהל אגף 'חוסן' בא'יחוד הצלה'. הרב בלמס תיבל את דבריו בווארט נפלא מהגר"ש פינקוס זצ"ל ונתן למשתתפים הדרכה בסיסית כיצד עליהם להגיב ואיך יוכלו לתפקד במקרה חירום חלילה וחס.
את האירוע כיבד בנוכחות ראש העיר לשעבר וחבר הכנסת כיום, הרב משה אבוטבול, שהתקבל בכבוד גדול וזכה למחיאות כפיים סוערות כשהתברר שגם הוא עצמו התנדב לשמש כנציג בניין מטעם 'עזרת אחים'.
חבר מועצת העיר הרב יוסי גולדהירש שיבח את פעולותיו הכבירות של ארגון 'עזרת אחים' ואמר שהוא לא מכיר עוד ארגון בארץ עם נוכחות גבוהה ומרוכזת כל כך של פעילות חסד במגוון רחב כל כך של תחומים: "אחנו בעירייה נעשה הכל כדי לסייע לארגון ולהוסיף ולהתפתח עוד ועוד", אמר.
הרב משה רוזנגרטן, מנהל מגזר חרדי בכללית מחוז ירושלים, ציין שלכללית שותפות ארוכה מאוד עם ארגון 'עזרת אחים', בשנות הקורונה פעלנו בשת"פ מלא כאשר כללית שמובילה את הבריאות בעיר בית שמש יחד עם 'עזרת אחים' ארגון הגג של העיר, חידדנו את המסרים של שמירה על ההוראות באותם הימים, סיפקנו אוכל ועזרה למבודדים בעיר, וכך אנו פועלים בזמני שגרה כבזמני חירום".
הרב דוד שכטר, מנהל הפרויקטים של המחלקה החרדית במחוז ירושלים בכללית, הסביר על החלטת כללית לפרוס את חסותה על האירוע: "ארגון כזה נפלא, שכל כולו מבוסס בנושאים שמסביב לתחום הרפואה, מהסעות לבתי החולים, ועד יעוץ רפואי וקידום תורים, דרך הסעת חולים ומתן שירותי אמבולנס, כל זה בהחלט מעורר השתאות, ארגון בריאות כמו כללית עם למעלה מ-4.5 מיליון מבוטחים ויותר מ-1,500 מרפאות, לא יכול להישא אדיש מול פעילות מעוררת השראה כמו זו של 'עזרת אחים'".
יו"ר הארגון הרב אברהם קאפ הוזמן על ידי המנחה לשאת דברים, בפתח דבריו אמר שהוא מתרגש במיוחד, משום שזאת הפעם הראשונה שבה הוא פוגש בבת אחת 500 מתנדבים חדשים, שהחליטו לרתום את עצמם ואת זמנם הפנוי לטובת עשיית חסד עם הזולת. "בקמפיין הגדול לגיוס מתנדבים גייסנו למעלה מ-1,500 מתנדבים חדשים", אמר הרב קאפ, "באירוע הנוכחי הוזמנו נציגי הבניינים, אבל יש עוד אלף מתנדבים שלא הוזמנו לכאן, כי אנחנו מחלקים את האירועים הללו לכל אגף ומחלקה".
הרב קאפ הודה מקרב לב לכל המתנדבים, וסיפר שכשהוא הקים את הארגון היו בבית שמש כ-22 אלף תושבים בלבד, כשכיום מספר התושבים גבוה מ-150 אלף, ועוד היד נטויה בעז"ה. "פתחתי ארגון חסד קטן, ביתי, לא חלמתי אפילו בחלומות הכי ורודים שהוא יהפוך לכזה ארגון ענק ומסועף", אמר הרב קאפ, "ואני מודה לקב"ה שנתן לי להיות חלק מזה ולהשתתף יחד איתכם בעשיית החסד הבלתי פוסקת הזאת".
הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו, הגיע לכבד את האירוע שהוקדש לרפואתה של רעייתו הרבנית הצדקנית מרת פייגא ציפורה בת הדסה. בעיניים דומעות סיפר הגר"ד לאו שליט"א על רוח ההתנדבות של רעייתו שתחי' ואמר שאכן אין מתאים מהקדשתו של ערב כזה שכול כולו קודש להתנדבות למען הזולת, לרפואתה של אשת החסד שהוא זכה להיות בעלה.
הרב לאו דיבר בהרחבה על חשיבות העניין של הצלת חיי אדם, כל אדם באשר הוא אדם, ואפילו הורג נפש בשגגה שהתורה מכנה אותו 'רוצח', ובכל זאת חסה עליו ומצווה להציל אותו ולהכין לו את הדרך כדי שיוכל להימלט על נפשו ולהינצל, על אחת כמה וכמה חשובה היא הצלת חיים של מי שלא רצחו ולא פשעו.
בדבריו הקדיש הרב לאו ברכות חמות שהרעיף על ראשיהם של ראש הארגון, היו"ר הרב אברהם קאפ, והמנכ"ל הרב ברוך הופמן, שעם שיניהם יש לו היכרות אישית, ושאת פועלם הברוך הוא מעריך עד מאוד.
לקראת חלק ההפעלה של האירוע נשא דברים מר אבי שרבינטר, מנכ"ל 'פרפקט מערכות' שפרשה את חסותה על האירוע. הוא הסביר מדוע בחר לסייע דווקא ל'עזרת אחים', וציין כי מדובר בארגון שכל תושב בבית שמש כבר נהנה ממנו בעבר ובוודאי גם יהנה ממנו בעתיד.
בהמשך נערכה הפעלה באמצעות 'קליקרים', עם שאלות אתגר מעניינות ומרתקות, כשתוך כדי התפתחות דיונים מעניינים ומרתקים.
איש הפרסום והמעוף ר' מוטי ויטמן נשא גם הוא דברי ברכה למתנדבים, ורומם את רוחם בתיאור נפלא אודות מה שההתנדבות גורמת לאדם וכיצד הנתינה מרוממת אותו לפסגות רוחניות וגשמיות גבוהות במיוחד.
הרה"ח ר' נפתלי ברנשטיין, מומחה לטיפול בכוויות, סיפר על שיתוף הפעולה ההדוק שלו עם ארגון 'עזרת אחים' והרב אברהם קאפ שבעצמו מתרוצץ ממקרה למקרה ומעניק טיפול מסור ורחימאי בכל מקרה של כוויה בבית שמש, כשרעייתו עומדת לימינו בכל מפעלותיו ומטפלת בנשים ונערות שנכוו חלילה.
בסיום האירוע חולקו תיקי עזרה ראשונה לטיפול בכוויות עם ציוד ומשחות בשווי של מאות שקלים לכל מתנדב, וכן נפתחה הרשמה למתנדבים המעוניינים להצטרף לקורסים של עזרה ראשונה בסיסית.

נושאים: עזרת אחים, בית שמש, הרב לאו, הרב אברהם קאפ
הרמ"ט גבאי במעמד
הרמ"ט גבאי במעמד
הרמ"ט גבאי במעמד
הרמ"ט גבאי במעמד
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: