ההסתדרות בקמפיין חדש להגברת המודעות למאבק באלימות נגד נשים

הקמפיין יעלה החל מהערב בערוצי הטלוויזיה וברשתות החברתיות ויתורגם לערבית, רוסית, אמהרית ואנגלית

החברה הכי טובה
החברה הכי טובה

"ההורים שלך או אחותך?", "החברה הכי טובה שלך או דודה שלך?" אלו הם חלק מהטיזרים ששטפו בסוף השבוע האחרון את הרשת ואת המודעות בעיתונות הכתובה. התשובה לשאלות אלו היא בקמפיין חדש של ההסתדרות בשיתוף נעמת לקראת יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים אשר יצוין ב-25/11. סרטון הקמפיין יעלה החל מהערב (א') בערוצי הטלוויזיה המרכזיים בישראל ויונגש גם בשפות ערבית, רוסית, אמהרית ואנגלית.

הצופים בסרטון רואים את המציאות דרך עיניה של אישה, כשזו סוקרת במבטה את האנשים הקרובים אליה באירוע משפחתי שגרתי. בכל פעם שמבטה עוצר על מי מהנוכחים בחדר, אנו שומעים את מחשבותיה על אותו אדם בהקשר לגידול ילדים. מבטה של האישה ומחשבותיה מופרים באחת על ידי נקישת אצבעות מול פניה, ומאחורי האצבעות נגלה פרצופו של גבר כועס שדורש את הקשב שלה. הצופים שנחשפו דרך עיניה של האישה לסיטואציה יומיומית לכאורה, נחרדים לגלות כי גיבורת הסרטון למעשה חוששת לחייה, ומתלבטת במחשבותיה בשאלה מי יגדל את ילדיה אם יקרה הגרוע מכול. "כשאת חיה במערכת יחסים אלימה, את יכולה לתכנן מי ידאג לילדים שלך ביום שאחרי, או לתכנן איך את יוצאת מזה", נאמר בסוף הסרטון תוך הפניה לקו הייעוץ של נעמת .

הקמפיין החדש של ההסתדרות בשיתוף נעמת, נשען על התובנה הכואבת כי נשים שלכודות במערכת יחסים אלימה, לעיתים נשארות בה מתוך חשש לגורל הילדים. המציאות מלמדת כי דווקא ההחלטה להישאר במסגרת כזו, עלולה להיות הרת אסון עבור האישה וילדיה.

מתחילת השנה נרצחו בישראל 22 נשים על רקע מגדרי, כאשר במרבית המקרים החשוד ברצח הוא קרוב משפחה. על פי הערכות רשמיות של גופי הסיוע בארץ, רק רבע מהנשים שנפגעות מאלימות מדווחות על כך לרשויות. בניסיון לשבור את אחד החסמים המרכזיים להתמודדות עם התופעה, ההסתדרות ונעמת קוראות לכל אישה שנמצאת במערכת יחסים אלימה, לא לחכות אף רגע ולפנות לקבלת סיוע.

זו השנה השלישית ברציפות שההסתדרות נרתמת לקדם מהלך ארצי בנושא, לאחר העלייה במקרי האלימות שנצפתה במהלך תקופת הקורונה.

נושאים: אלימות נגד נשים, הסתדרות
החברה הכי טובה
החברה הכי טובה
החברה הכי טובה
החברה הכי טובה
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: