הסכם חדש: סייעת במערכת החינוך- זוכה לשכר הוגן

עיקרי הרפורמה לסקטור תומכות החינוך-סייעות הגדלת שכר בעשרות אחוזים, צ'ופרים נוספים על הצטיינות והתמדה בעבודה וגם צמצום שעות העבודה. כל הפרטים בכתבה לפניכם.

הפגנת הסייעות
הפגנת הסייעות

הסכם שכר שישנה את פני העבודה והיחס לסייעות במערכת החינוך ברשויות המקומיות. על הרפורמה הזו כנראה לא תהיה מחלוקת בכנסת, רפורמה שתחול על למעלה מ-50 אלף עובדות ועובדים. הרפורמה מחוללת שינוי יסודי בתפיסת המקצוע: מסייעת לתומכת חינוך. עיקרה הוא: שיפור משמעותי בשכר ובתנאי העבודה. משכר הכולל השלמה אל שכר מינימום אל שכר תחילי חדש ומכבד. הכרה בכך שמדובר בפרופסיה בליבת הפעילות הפדגוגית. מציאות חדשה עם מקצוע מכבד שיש לו אופק קידום והתפתחות. הרפורמה כוללת גם תוספות ומענקים ייחודיים, שמשפיעים על השכר הריאלי.

עיקרי ההסכם עליו חתמו יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ושר האוצר בצלאל סמוטריץ יחלו שיפורים עצומים בתנאי התעסוקה של הסייעות. שכר היסוד של תומכות החינוך יועלה בלמעלה מ-20% ויעמוד מעתה על 7,000 עד 8,000 שקל לעובדת מתחילה ללא ותק, וע"פ החלוקה הבאה: שכר הבסיס של תומכת חינוך צמודה / רפואית יועלה ל- 7,000 שקל למשרה מלאה. שכר הבסיס של תומכת חינוך לגננת יועלה ל – 7,200 שקל למשרה מלאה. שכר הבסיס של תומכת חינוך מיוחד (בינוני – קשה) יועלה ל- 8,000 שקל למשרה מלאה. משרה מלאה = 42 שעות שהולך ופוחת ל-39 שעות לאורך תקופת ההסכם. תוספת וותק 50 ש"ח לשנה לכל שנת וותק.

תשלום תוספת שכר לפי רמה מקצועית (התקדמות לפי פז"מ והכשרות מקצועיות): תומכת חינוך מוסמכת תקבל תוספת בגובה של – 400 שקל. תומכת חינוך מתקדמת תקבל תוספת בגובה של – 800 שקל. תומכת חינוך מנוסה תקבל תוספת בגובה של – 1,200 שקל. תומכת חינוך בכירה תקבל תוספת בגובה של – 1,600 שקל. תוספת של עד 600 שקל לחודש לתומכת חינוך שלא נעדרת. מענק שנתי של 1,000 שקל לתומכת חינוך שנעדרה 10 ימי מחלה ומטה. כל תומכת חינוך שמחליפה גננת תהיה זכאית ל-200 שקל בנוסף לשכרה עבור כל יום שבו בוצעה ההחלפה. בהמשך: תומכות החינוך ייהנו גם מהגדלת התגמול בגין עבודה בקייטנות ומהעלאת קצובת ביגוד שנתית. קיצור שבוע העבודה של תומכת חינוך במשרה מלאה ל-39 שעות.

אכן הסכם שכר מהפכני, ומי בינתיים לא מברך, יו"ר המרכז השלטון המקומי, ואפילו ראשי האופוזיציה המחפשים כל נקודתה למחלוקת לגרום לשנאת הממשלה.

נושאים: סייעות בחינוך, הסתדרות, משרד האוצר, הרשויות המקומיות, בצלאת סמוטריץ
הפגנת הסייעות
הפגנת הסייעות
הפגנת הסייעות
הפגנת הסייעות
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: