שבעים ערים מתחברות לירושלים- בית שמש לא!

בית שמש לא התחברה למיזם של חמ"ד ומשרד החינוך לציון 51 שנים לשחרורה של ירושלים. הסיבה כנראה כספית...

יום ירושלים ארכיון
יום ירושלים ארכיון

העיר שחוברה לה יחדיו: השנה כ-70 ערים חוגגות את יום ירושלים גם מחוץ לבירה. רמלה, לוד, נתיבות, טירת הכרמל, ערד, בני ברק וערים נוספות, יציינו 51 שנים לשחרורה ואיחודה של ירושלים. המיזם מתקיים שנה שנייה ברציפות בהפקת "זהות" וביוזמת האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך בראשות איתיאל בר לוי, החמ"ד בראשות אברהם ליפשיץ, ומינהל חברה ונוער בראשות חגי גרוס. במסגרת המיזם משתתפים עשרות אלפי תלמידים חילוניים ודתיים, בפעילויות שונות בבתי הספר וברשויות

יום ירושלים כבר לא נשאר רק בירושלים. לאחר ההצלחה בשנה הראשונה אשתקד, מיזם "יחד ירושלים" מגביר הילוך ומספר המשתתפים בו גדל. כ-70 ערים, 600 בתי ספר ועשרות אלפי תלמידים שמשתתפים במיזם הייחודי של "זהות" בשיתוף אגפי משרד החינוך. לתלמידים הוכנו פעילויות מגוונות עשירות בידע ובחוויה. במהלך המיזם תלמידי בתי הספר דתיים וחילוניים כאחד יערכו פעילויות משותפות ויחגגו לכבודה של ירושלים.

המיזם כולו מנסה ללמד את תלמידי ישראל על חשיבותה של עיר הבירה ירושלים ועל שמירה על צביונה וייחודה. בין הערים שמשתתפות במיזם - רמלה, לוד ואף עיריית בני ברק. דבר זה מראה את החשיבות ההולכת וגוברת הניתנת ליום ירושלים בעשרות רשויות מקומיות. בית שמש לא משתתפת במיזם. הפעילות ממונת בחלקה על יד משרד החינוך ובחלקה עי עיריית בית שמש. העירייה לא נכונה כנראה להשתתף ולממן חלק מהפעילות וזו הסיבה שאין פעילות כזו לכבוד ירושלים יחד עם כל ערי ישראל.

הפעילות ברשויות כוללת: פעילות בית ספרית – מערכי שיעור וחומרים ייחודים לפעילות בית ספרית, ערב "שרים ומספרים ירושלים" – לתושבי הרשות, וגולת הכותרת – צעדת דגלים לכלל תלמידי בתי הספר ברשות המקומית. כל בית ספר ברשויות במשתתפות יקבל כבר בימים הקרובים ערכה מיוחדת עם דגלים, חומרי לימוד, פעילות מיוחדת ובסוף היום יצאו כל תלמידי העיר לצעדה משותפת ברחבי העיר ויקנחו בהופעה בבימת העיר המרכזית.

שאלנו את הממונה על מורשת ישראל חיים בן מרגי וכן את מי שמוציא לו לאור את האירועים דוד וקנין, אם בכוונת העירייה לקיים פעילות כלשהי, ואם אכן כן, ביקשנו לקבל התכניה. עד העלאת הידיעה לא התקבל דבר משני הנ"ל.

נושאים: בית שמש, יום ירושלים
יום ירושלים ארכיון
יום ירושלים ארכיון
יום ירושלים ארכיון
יום ירושלים ארכיון
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג:
שבעים ערים מתחברות לירושלים- בית שמש לא!
אורנהנכתבה ביום שני, 07 במאי 2018, 06:06

הפעילות בבתי הספר מתקיימת בבתי ספר ברנקו וייס ושפות ומועברת ע"י מדרשת בית שמשמטעם ארגון 'זהות'