מועמדים לשר הפנים: "קיום בחירות בעת הזו היא החלטה לא מידתית ומנותקת מהמציאות"

357 מועמדים לראשות ולמועצות הרשויות המקומיות בישראל בפניה לדחות את הבחירות. יוזמת הפנייה סגנית ראש העיר בבית שמש עו"ד רינה הולנדר שכל חברי סיעתה בעיר חתמו על המכתב

הולנדר, מצטרפת למכתב
הולנדר, מצטרפת למכתב

357 מועמדים ברשויות שונות פנו לשר הפנים משה ארבל בדרישה לדחות את הבחירות המקומיות. " אנו, הח"מ, המתמודדים ומתמודדות בבחירות לרשויות המקומיות, מכל גווני הקשת הפוליטית של מדינת ישראל, קוראים וקוראות לך מכאן לקבל החלטה על דחיית הבחירות לרשויות המקומיות וזאת עד לאחר סיום מלחמת "חרבות ברזל" בה ישראל מצויה מזה כחודשיים". הנימוק: ההחלטה שנתקבלה על ידך לקיים בחירות - שבעה שבועות מהיום, הינה למרבה הצער, החלטה לא מידתית, מנותקת מהמציאות, פוגעת בערכי הדמוקרטיה והשוויון, ונגועה בשיקולים פוליטיים זרים, שדומנו טוב היה אם כלל לא היו נלקחים בחשבון, נוכח הטלטלה שעוברת על מדינת ישראל מאז היום המר והנמהר של השבעה באוקטובר..

עוד כותבים המועמדים ממודיעין, פרדסיה, רמת השרון, רחובות ועוד: "לא יעלה על הדעת שבשעה שמאות אלפי חיילות וחיילים עסוקים בלחימה בעזה, ובהגנה על גבול הצפון, בין במילואים ובין בסדיר, תתקבל החלטה שכזו, לא כל שכן יתקיימו בחירות לרשויות המקומיות. רבים וטובים, מבין חיילי המילואים שנלחמים בימים אלו, הינם מתמודדים שזנחו את כל עיסוקם על מנת להתגייס, וברי לעין כל שהחלטה על קיום הבחירות בסוף חודש ינואר, פוגעת בהם פגיעה אנושה."

כאמור רבים מהמתמודדים ברשויות בכל רחבי ישראל, חיפה, צפת, חריש, רמת גן, פתח תקוה, לוד, ראש העין ועוד מבקשים לדחות את הבחירות.

" לאף אחד מהמתמודדים והמתמודדות בבחירות, אין כרגע את הפניות ואת הרצון לפצוח בקמפיין פוליטי, בה בשעה שכל יום מגיעות ידיעות מרות על נפילת חיילנו בקרבות, ובידי החמאס נמצאים ונמצאות 138 חטופים וחטופות שמצבם כלל לא ידוע. האם כבודו מצפה שבשעה שעל לוחות המודעות מופיעות מודעות אבל, יתנוססו במקביל מודעות הקוראות להצביע למועמדים לבחירות. האם כבודו סבור שזה הזמן לעסוק בפוליטיקה? עד כמה ניתן להיות מנותק מהמתרחש במדינת ישראל?

" אין שום סיבה שלא לשוב ולדון בכובד ראש בהתחשב במכלול הנתונים בקביעת מועד חדש והגיוני לבחירות לרשויות המקומיות תוך מציאת איזון ראוי בין הרצון לקיים הליך דמוקרטי שוויוני וראוי, לבין שמירה על שגרת החיים המוניציפאליים ומתן אפשרות אמיתית לציבור להתאושש, הן נפשית והן כלכלית מרעידת האדמה שהתרחשה במדינת ישראל."

אנו קוראים וקוראות לך מכאן, לחזור בך מהחלטתך, לאפשר למדינת ישראל לסיים את מלחמת חרבות ברזל, בהתאם ליעדים שהוצבו, ולהניח לפוליטיקה. עת מלחמה היא, והמשאבים, כל המשאבים צריכים להיות מופנים לשם.

עם סיום המלחמה, תתכבד ותתכנס ועדת הפנים, ותקבע את התאריך הראוי לבחירות. ההחלטות שהתקבלו במסגרת החוק, אינן בבחינת "כזה ראה וקדש", ובהחלט ניתנות לשינוי, ואף ראוי שישתנו.

המכתב נשלח לפני יום למשרד הפנים, המועמדים בכל מקרה טרם הניעו את גלגלי העגלה בתקווה שאכן פנייתם תתקבל ברצון. טרם התקבלה כל תגובה ממשרד הפנים.

נושאים: בחירות מקומיות, מועמדים
הולנדר, מצטרפת למכתב
הולנדר, מצטרפת למכתב
הולנדר, מצטרפת למכתב
הולנדר, מצטרפת למכתב
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: