מעצמה בהנשמה: לארה"ב הזדמנות ללידה חדשה

מס' הקרבנות במגיפת הקורונה בארה"ב חצה את המספר הבלתי נתפס: נכון להיום - 10,467 ועוד עולה

הרב ד"ר לייטמן (צילום: טים נוקס)
הרב ד"ר לייטמן (צילום: טים נוקס)

משבר הקורונה שפוקד את ארה"ב דוהר מהר מיום ליום: יותר מתים, יותר חולים, יותר מובטלים ויותר שאלות גדולות. נכון לכתיבת שורות אלה מספר הקורבנות עומד על 10,467, מספר החולים מתקרב ל-356,007 אלף, וקצב התמותה כבר חצה את רף האלף ביום.

אני לא רואה באופק את שלבי היציאה מהמשבר. אני גם לא רוצה לראות. הקורונה עושה עבודה נהדרת. היא מנטרלת את הקפיטליזם החזירי, מאלחשת את תרבות השפע, ומחייבת את האנושות לעשות סדר חדש בחייהם. משבר הקורונה הוא משבר חברתי ביסודו. זהו גילוי של האגו הגובר בכל אדם ואדם ובין כלל בני האדם. הכרה גלויה עד כמה אנחנו כחברה אנושית מפורדים איש מרעהו, ועד כמה אנחנו שונים בתכלית מהטבע הכולל. ארה"ב היא הסמל המובהק לקיצוניות הזאת. זו הכלכלה הגדולה בעולם, ממלכת השוק החופשי, המעצמה שבה הפערים הגדולים ביותר, ולכן המכה בהתאם.

הקורונה עושה עבודה נהדרת באמריקה. מערערת את היסוד שלה, מנפצת את החלום האמריקאי. כך בהדרגה מתרחבת ההכרה ומתפשטת בה התובנה. מתגלים בה שכל ורגש חדשים שמכוונים באין ברירה להכיר שהטבע גדול, חזק ושולט, ועל אמריקה להכיר את חוקי הטבע וללמוד להיות חלק פעיל ומועיל במערכת.

לכן עבורי הקורונה היא לא משבר, אלא תיקון, ורגעי המשבר באמריקה לא אמורים לשבור אותה, אלא רק לכוון אותה לתקן את היחסים בין מיליוני אזרחיה המפולגים. כשהאמריקאים יתאחדו ויתחברו ביניהם, יחיו בהזדהות מלאה עם הטבע, הם יגיעו לאיזון מלא ולהרמוניה. תחילה ביחסים ביניהם, וכתוצאה מכך גם ליחסים חיוביים עם יתר חלקי הטבע: הדומם, הצומח והחי.

ואם ארה"ב רוצה להישאר מעצמה במרכז העולם, היא חייבת לתת דוגמה אחרת: חברתית, אנושית, מטרתית, רוחנית. היא חייבת לבטא סולידריות וערבות הדדית מזן חדש. להפגין אמון, שיתוף פעולה והקרבה מצד הציבור. ויש לה את הכלים הדרושים לפצוח בתוכנית אחדות לאומית שתחסן אותה ותסלול דרך לכל העולם. אם רק מנהיגיה יהיו מסוגלים למשוך לאחדות את העם והחברה והממשלה, ארה"ב על כל גודלה יכולה לעשות סיבוב פרסה חד. מהפכה של ממש.

אני מקווה שאמריקה תדביק מהר את העולם בדוגמה חיובית. שתספר לעצמה ותהדהד לעולם כולו את סיפור הטבע: כשם שהעולם גלובלי, וכשם שכדור הארץ עגול, וכשם שחלקי הטבע שיד האדם אינה משגת פועלים בהרמוניה – כך על האומה האמריקאית לפעול: בשוויון יחסי, בדאגה לכל איש ואישה, בתחרות בריאה, בדוגמה לנתינה ובסיפורי גבורה של הקרבה למען החברה.

אם אמריקה תנצל בחכמה את השבר שמתגלה בה, היא תוביל את האנושות כולה ללידה חדשה.

הרב ד"ר מיכאל לייטמן מעביר שיעורי קבלה בערוץ 96 (HOT) ובאתר "קבלה לעם - "למפגש מבוא בחכמת הקבלה צרו קשר: 1-700-509-209 או במייל: info@kab.co.il קבלת תוכן איכותי ישירות לנייד. איך מצטרפים?

  • הוסיפו את המספר 051-5108032 לאנשי הקשר.
  • שלחו לנו את שמכם בהודעת ווטסאפ (לא סמס).
  • מזל טוב! בקרוב תתחילו לקבל תכנים מרתקים.
נושאים: קבלה בעם, קורונה
הרב ד"ר לייטמן (צילום: טים נוקס)
הרב ד"ר לייטמן (צילום: טים נוקס)
הרב ד"ר לייטמן (צילום: טים נוקס)
הרב ד"ר לייטמן (צילום: טים נוקס)
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: