"שלום לילדי כתה א'. שלום כתה א'!" ברך הנשיא את התלמידים הנרגשים ב'גשר'

הנשיא לתלמידי ישראל: "השנה יש לכם תלמידים יקרים שלנו אחריות כפולה ומכופלת, לשמור על עצמכם ועל הבריאות שלכם. אני רוצה לאחל לכל ילדי ישראל, מילדי הגנים ועד השמיניסטים בתיכון, שתהיה לכם שנת לימודים טובה, בריאה ובטוחה ושנחזור כולנו במהרה לשגרה"

הנשיא צילום: מארק ניימן לע"מ
הנשיא צילום: מארק ניימן לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פתח הבוקר, יום שלישי, , את שנת הלימודים תשפ"א עם תלמידי כיתה א' שקיבלו את פניו נרגשים בבית הספר היסודי "גשר", שנפתח הבוקר בפעם הראשונה בבית שמש. את הנשיא ליוותה ראש העיר, ד"ר עליזה בלוך.

"שלום לילדי כתה א'. שלום כתה א'!" ברך הנשיא את התלמידים הנרגשים שנופפו בדגלי ישראל ושרו את השיר "שבט אחים ואחיות". הנשיא סיפר לילדים על היום הראשון שלו בכיתה א', יום שהוא זוכר היטב גם כעת כשהוא סב לנכדים: "עד היום אני זוכר את רגע הכניסה שלי לכיתה א', אני זוכר את המורה שלי חָוַה, אי אפשר לשכוח את המורה מכיתה א'. היום אתם הופכים באופן רשמי מ'ילדים' ל'תלמידים'. עכשיו אתם כבר ילדים גדולים."

התלמידים סיפרו לנשיא בשמחה על התיק שהכינו, ועל המעבר מהגן לכיתה א'. עוד אמר הנשיא בשיחתו עם התלמידים: "השנה נפתחת בנסיבות מיוחדות בהן תחת מגבלות המאבק בנגיף הקורונה, השנה יש לכם תלמידים יקרים שלנו אחריות כפולה ומכופלת, לשמור על עצמכם ועל הבריאות שלכם. אני רוצה לאחל לכל ילדי ישראל, מילדי הגנים ועד השמיניסטים בתיכון, שתהיה לכם שנת לימודים טובה, בריאה ובטוחה ושנחזור כולנו במהרה לשגרה".

בית הספר "גשר", שנפתח הבוקר לראשונה הוא בית ספר צומח ובו כיתה א' בה 22 תלמידים. בית הספר שייך לזרם הממלכתי-דתי, ויפעל ברוח החינוך האנתרופוסופי וחדשנות פדגוגית.

משם המשיך הנשיא לבית הספר העל-יסודי "תפנית", לחינוך מיוחד, כוללני ורב תחומי, לתלמידים שהגיעו ממסגרות מגוונות ונדרשו לקשב מיוחד. את ביקורו ליוותה מנהלת בי"ס אורנה מועלם. בבית הספר נפגש הנשיא עם התלמידים נריה עמר, יעקב אלמליח ואביאל בן עזרא שסיפרו לו על מסלול חייהם שהביא אותם לבית הספר "תפנית" ולשינוי המשמעותי שהגיעו אליו.

הנשיא הקשיב לסיפורי התלמידים בקשב רב ואמר: "זה מרחיב את הלב לשמוע פה על ה"תפנית", על השינוי שעשיתם בחיים שלכם. בתפקידי כנשיא, על שולחן החנינות, אני נתקל לא פעם בצעירים שעשו טעויות, אבל מצאו את הכוחות לעשות שינוי. אי אפשר למחוק את העבר, אבל אפשר לפתוח דף חדש. אפשר לצמוח מתוך הטעויות חזקים וטובים יותר. למודי ניסיון. אי אפשר לעשות שינוי בלי תמיכה. אני יודע שלמורים שליוו אתכם בבית הספר יש חלק משמעותי מהתהליך שלכם. תפקידו של כל בית ספר ועל אחת כמה וכמה בית ספר כמו 'תפנית' הוא להאמין בכל ילד, ולתת לו את הכלים שבאמצעותם יוכל להתפתח, לחלום, להעז ולהגשים," הוסיף הנשיא והדגיש כי התלמידים מהווים מקור להשראה לרבים מתלמידות ותלמידי בית הספר הזה, ומקור לגאווה ותקווה עבור מוריהם.

הנשיא הודה לראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך על פועלה למען החינוך ואמר: "ראש העיר שלכם מגיעה מתחום החינוך. העשייה שלה מובילה ל"תפנית" של ממש באופי השיח והמדיניות בבית שמש: לא מלחמה– אלא חיים משותפים. בבית שמש נבחנת התקווה הישראלית תקווה לחיים המבוססים על שותפות, הדדיות וכבוד, בין כל ה"שבטים" של החברה שלנו."

בלוך הודתה לנשיא על הגעתו ואמרה: "העיר בית שמש נרגשת לארח את כבוד נשיא מדינת ישראל. בית שמש היא עיר של חיבורים. עיר שבה תפילה והצגה גרות בכפיפה אחת. בית שמש היא עיר של קהילות היודעות לקיים מרחב משותף מתוך הכלה וכבוד משותף. אנחנו שמחים שהנשיא בביקורו בחר להעצים את הערכים הללו שאנחנו פועלים על פיהם בביקורו בעיר. אין לנו ספק כי מתוך קיום ערכים אלו נצמיח כאן את נשיא המדינה הבא, את ראש העיר הבא, את המדענית או מנהלת בית החולים הבאה. עתידה של מדינת ישראל טמונה בחיבורים ובית שמש היא עיר של חיבורים."

נושאים: הנשיא ריבלין, בית שמש, גשר, עליזה בלוך
הנשיא צילום: מארק ניימן לע"מ
הנשיא צילום: מארק ניימן לע"מ
הנשיא צילום: מארק ניימן לע"מ
הנשיא צילום: מארק ניימן לע"מ
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: