מערכת החינוך מציינת את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בסימן 'ערבות הדדית'

טקסים מקוונים בבתי הספר, שיעורי חינוך דיגיטאליות ייחודיים במערך יום השואה . שר החינוך רפי פרץ: "חובתנו החינוכית, המוסרית, הערכית והלאומית היא להעביר את זיכרון השואה מדור לדור גם בימים אלה"

טכס ליל השואה תשעט
טכס ליל השואה תשעט

מערכת החינוך תציין מחר (ג'), 21 באפריל את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בסימן 'ערבות הדדית'. ביום זה יעסקו התלמידים בזיכרון השואה, באמצעות מגוון של פלטפורמות מקוונות, ויקימו מפגשי זיכרון במרחבים הדיגיטאליים והמשפחתיים. הנושאים המוצעים יעסקו בין השאר בסיפורים אישיים של ניצולים, בדילמות ערכיות מתקופת השואה, במאורעות היסטוריים חשובים והשפעתה של האקטואליה על תפיסת הזיכרון.

בין מגוון הפעילויות לבתי הספר ולרשויות: עצרת תנועות הנוער - אירוע המונים מקוון בהובלת מנהל חברה ונוער במשרד החינוך, ויד ושם, לזיכרון יום השואה אשר יתקיים בסימן 'יהודים מצילים יהודים'. האירוע ישודר בתאריך 21.4, בערוץ כאן 11 ובערוץ 20 בשעה 17:30, בפייסבוק של משרד החינוך של מועצת התלמידים והנוער הארצית וכן במערכת המקוונת הלאומית.

זיכרון בסלון – מיזם המזמין התכנסות אינטימית ערב יום השואה. בצל משבר הקורונה, המיזם נערך מחדש ומציע דרכים מקוונות לציון יום השואה ולהמשכת המסורת. המיזם יקדם השנה אירועי זיכרון כיתתי דיגיטלי – קיום ערב זיכרון בסלון ב-zoom כיתתי ובמערך דיגיטלי אשר קשור לאתגרים איתם מתמודדים היום. לאחר ההרשמה באתר המיזם, יוכלו התלמידים לחבור לאיש עדות מדור שני או שלישי שיעלה לספר את הסיפור המשפחתי שלו או לחלופין להיחשף לעדויות מוקלטות שנמצאות באתר. בנוסף, במסגרת 'זיכרון בסלון משפחתי' – יתאפשר לתלמידים ולמשפחותיהם לקבל הדרכה והנחייה לקיום אירועים סמליים בביתם לציון יום מיוחד זה.

כנסים ארציים לזיכרון 'בזום' – כנסים ארציים במתכונת מקוונת בהשתתפות מאות תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים מכל רחבי הארץ לציון יום חושב זה. במפגשים הלאומיים ישתתפו דור שלישי שיספרו את סיפור הסבא והסבתא וניצולי שואה שיספרו את סיפורם.

שעת מחנך לאומית בהובלת החינוך החברתי של משרד החינוך לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה – שעת מחנך לאומית המשולבת במערך השידור הלאומי של משרד החינוך, וכוללת מערכי שיעור יעודיים לחטיבות הביניים לחטיבות העליונות. בשידור ייקחו חלק מראיין ואורח בן הדור השלישי לשואה שייספר את הסיפור המשפחתי. השיעור יזמין את התלמידים לקיים זיכרון בסלון בחיק המשפחה.

'מנהיגות זוכרת' של הנהגת המש"צים - סדרה של אירועים ארציים בהובלת יחידות השל"ח וידיעת הארץ בסימן מנהיגות זוכרת שתתקיים בכל המחוזות של משרד החינוך.

שם ונר –משרד החינוך בשיתוף עמותת "שם ונר " ממשיכה להנחיל מסורת משפחתית של הדלקת נר זיכרון אישי שעליו שם אחד הנספים. השנה, לאור הנסיבות, תתאפשר לתלמידים להדפיס שם מתוך המאגר הקיים או להדפיס שם של קרוב משפחה. לצד כל שם, על התגית, מופיעים גם פרטי הנספה ומעט מסיפור חייו. .באתר העמותה ובאתר מינהל חברה ונוער יש מערכים לשיח משפחתי, וכן מצורפת הצעה לטקס משפחתי אישי. במאגר נמצאים 250,000 שמות של נספים ומספר הכניסות וההורדות למאגר צפוי להגיע השנה למאות אלפים.

ציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה במחלקות הנוער – במרחב הרשותי יקיימו מאות טקסים יישוביים באמצעים דיגיטליים בהשתתפות בני נוער.

נושאים: יום השואה, מערכת החינוך
טכס ליל השואה תשעט
טכס ליל השואה תשעט
טכס ליל השואה תשעט
טכס ליל השואה תשעט
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: