מיזם "מיוחדים בקדמת הבמה" עכשיו גם בבית שמש

עמותת 'תו המשווה' יוצרת ומפיקה תרבות מונגשת עבור אנשים עם מוגבלות והעלאת מודעות לקבלת השונה בחברה באמצעות אמנים מוכשרים עם צרכים מיוחדים בית שמש נבחרה לעיר בה נפתחה לראשונה בארץ בימה עבורם

5 / 5 ☆ מדרגים: 1
סדנת מורים ואיקנה
סדנת מורים ואיקנה

"מיוחדים בקדמת הבמה" מחבר בין יהודים ובדואים, חילונים ודתיים, אנשים משיוך סוציו אקונומי מגוון ואנשים עם וללא צרכים מיוחדים באמצעות מוסיקה, תיאטרון ותנועה. בפרויקט ייקחו חלק בית שמש, חורה וגבעתיים.

מספרת על "מיוחדים בקדמת הבמה" גב' רינה הולנדר, סגנית ראש עיריית בית שמש: "מינהל הרווחה והשירותים החברתיים של בית שמש עמל כל הזמן על פיתוח מענים לשילוב תושבים בעלי צרכים מיוחדים בכל תחומי החיים. אנחנו שמחים על החיבור עם עמותת תו המשווה, אשר מניב עבור התושבים מענים ייחודיים בתחום התרבות. אני מודה גם לרשת המרכזים הקהילתיים בעיר שנרתמו לחזון שלנו ויחד עם עמותת תו המשווה אנחנו מנגישים תרבות שוויונית לכלל האוכלוסיה"

מיוחדים במוסיקה - המיזם נפתח השבוע בשיתוף רשת המרכזים הקהילתיים בקונסרבטוריון העירוני עם סדנה ייחודית להכשרת מורים ללמד נגינה על arcane) כלי נגינה מונגש המאפשר לכל אחד לנגן) בהדרכתו של בעז ריינשרייבר, מוזיקאי ויזם. בהמשך יוזמנו ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים ללמוד לנגן על כלי ייחודי זה וישתלבו במופע הסיום החגיגי.

אירנה קוגן, מנהלת הקונסרבטוריון, הפועלת לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים מברכת על המיזם : "הקונסרבטוריון פתוח לכולם אם נצליח במסגרת שילוב הכלי המיוחד להקנות את החוויה הזו אפילו לילד אחד זה שווה עולם ומלואו" מיוחדים בשבוע הספר - "שווה סיפור" - בחודש יוני, במסגרת שבוע הספר יערכו בספריה העירונית שני מפגשים להעלאת המודעות לקבלת האחר: "קשקוש מקושקש" עם סופרת הילדים נגה אלגום ו"שש נקודות", סיפורו של לואי ברייל ומפגש עם גידי אהרונוביץ, חלילן, מורה למוזיקה עיוור מלידה.

מיוחדים בקהילה - עוד ייערכו סדנאות תיפוף לבני נוער, שילוב מקהלת ההוסטל של בית שילה עם הרכבי מוזיקה מקומיים והרכב ומופעים שונים. המופעים, הסדנאות וההרצאות המונגשות שיערכו בכל עיר לחוד בשלושת הערים יחד יהוו גשר להתחלת קשר בין קצוות בחברה הישראלית.

הערים לוקחות חלק בפרויקט מתוך אמונה ורצון לאחות קרעים בתוך החברה הישראלית, בין הערים ובתוך הערים עצמן בין אנשים עם וללא צרכים מיוחדים תוך מיקוד במה המאחד ביניהם בתוך העיר ומחוצה לה. "

"זהו שיתוף הפעולה הראשון של תו המשווה עם בית שמש" מספרת רינת אבישר, מנכ"לית העמותה "כבר מן ההתחלה פגשנו אנשים שתרבות והעלאת מודעות לקבלת כל אדם באשר הוא הם נר לרגליהם. שיתוף הפעולה היה מרגש, מבחינתנו זו יצירה משותפת של מיזם מיוחד במינו ואנו תקווה שנמשיך שנים רבות בעיר" תושבי בית שמש מוזמנים לעקוב אחרי האירועים שיפורסמו בעיר ויהיו פתוחים לקהל הרחב"..

נושאים: תו המשווה, בית שמש, רינה הולנדר, מתנסים
סדנת מורים ואיקנה
סדנת מורים ואיקנה
סדנת מורים ואיקנה
סדנת מורים ואיקנה
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:51 תגובות
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג:
מיזם "מיוחדים בקדמת הבמה" עכשיו גם בבית שמש
יפעתש
(5 / 5)

נכתבה ביום שלישי, 24 במאי 2022, 06:06

פרוייקט חשוב ומבורך, כן יירבו החיבורים ותרבות מונגשת שמאפשר לאנשים עם ובלי צרכים מיוחדים לקחת חלק בקהילה.