הקלה משמעותית על עומסי התנועה לירושלים

כשמונה חודשים לפני המועד המתוכנן: כביש המנהרות החדש נפתח הבוקר לתנועה מלאה בהשקעה של כמיליארד שקלים הפרויקט, כלל את שדרוג המנהרות הקיימות, הוספת שתי מנהרות חדשות והקמת גשר חדש במקביל לגשר הקיים.

כביש המנהרות צילום: חברת מוריה
כביש המנהרות צילום: חברת מוריה

לנוחות תושבי בית שמש, מטה יהודה (חבל עדולם) צור הדסה ובית"ר, כניסה חדשה לירושלים: פרויקט הכפלת ושדרוג כביש 60 ("כביש המנהרות") הושלם ונפתח הבוקר (יום ד') לתנועה מלאה. עם פתיחתה של המנהרה הדרומית בכביש, הושלם החלק האחרון של הפרויקט ונפתחה כניסה חדשה ונוחה לירושלים מכיוון דרום. שדרוג הכביש בוצע במסגרת מיזם משותף של משרד התחבורה ועיריית ירושלים שבוצע ע"י חברת מוריה. הבאים והיוצאים מירושלים ייהנו מעתה מכביש חדיש, בטיחותי ומשודרג, אשר יקל משמעותית על עומסי התנועה באזור.

טרם פתיחת הכביש, סיירה שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, (תא"ל) במיל' מירי רגב, בכביש החדיש וברכה על פתיחתו.

הפרויקט, בהשקעה של כמיליארד שקלים, כלל את שדרוג המנהרות הקיימות, הוספת שתי מנהרות חדשות והקמת גשר חדש במקביל לגשר הקיים. הכביש המחודש כולל שתי מנהרות באורך של כ-900 מטרים כל אחת במקטע הדרומי (לכיוון ירושלים), ושתי מנהרות באורך של כ-300 מטרים כל אחת במקטע הצפוני (לכיוון גוש עציון), עם שני נתיבי נסיעה דו-מסלוליים. בין המנהרות מחברים שני גשרים באורך של כ-360 מטרים עם שני נתיבים דו-מסלוליים. לצד בניית המנהרות החדשות, שודרגו גם המנהרות הוותיקות והגשר הקיים.

המנהרות כוללות נתיב תחבורה ציבורית (נת"צ) שיופעל במתכונת נת"צ מתחלף, בהתאם לעומסי התנועה המשתנים. בשעות הבוקר, ישמש הנתיב כעורק כניסה לעיר ירושלים מגוש עציון; ובשעות העומס אחר הצהריים יתחלף כיוון הנסיעה בנת"צ, לכיוון גוש עציון. המתווה הסופי להפעלת הנת"צ ייקבע בקרוב.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב: "מדובר במגה-פרויקט של שדרוג והרחבת כביש המנהרות, הפותח את שער הכניסה הדרומי לירושלים, ומחבר אותה ליישובי גוש עציון, קריית ארבע, אפרת, ביתר עילית וחברון. מדובר בפרויקט בעל חשיבות אסטרטגית ותחבורתית, ביטחונית ובטיחותית גם יחד. הגיע הזמן שתושבי 'עוטף ירושלים' ייהנו מנסיעה נוחה ובטוחה בדרכם לבירה, שבה רבים מהם עובדים, לומדים, צורכים שירותים ומבלים"

נושאים: משרד התחבורה, מירי רגב, כביש המנהרות, ירושלים, ביתר, צור הדסה, חבל עדולם
כביש המנהרות צילום: חברת מוריה
כביש המנהרות צילום: חברת מוריה
כביש המנהרות צילום: חברת מוריה
כביש המנהרות צילום: חברת מוריה
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: