הצעה לסדר יום בכנסת הארכה ותיקון חוק הדיור הציבורי

חוק הדיור הציבורי מאפשר לדיירי הדיור הציבורי אשר מתגוררים חמש שנים לפחות בדיור הציבורי, ואין בבעלותם או בבעלות קרוביהם דירה או מקרקעין אחרים ששוויים עולה על 350,000 שקלים חדשים, לרכוש את הדירות הציבוריות שבהן הם מתגוררים במחיר מסובסד

קטי שיטרית
קטי שיטרית

חברת הכנסת קטי שטרית בשיתוף חברי הכנסת אלי רביבו ( ליכוד) ינון אזולאי (ש״ס) נעמה לזימי (מפלגת העבודה )ובתמיכת שר המשפטים יריב לוין השיכון הרב גולדקנופ, שר האוצר בצלאל סמוטריץ הגישו היום לתיקון והארכה את חוק הדיור הציבורי.

חוק הדיור הציבורי (זכויות רכישה), התשנ"ט–1998 (להלן – חוק הדיור הציבורי), שהיה מהפכה משמעותית לזכאים לדיור ציבורי בישראל, מהווה מנגנון חשוב מאוד לצמצום ממדי העוני בישראל. חוק הדיור הציבורי מאפשר לדיירי הדיור הציבורי אשר מתגוררים חמש שנים לפחות בדיור הציבורי, ואין בבעלותם או בבעלות קרוביהם דירה או מקרקעין אחרים ששוויים עולה על 350,000 שקלים חדשים, לרכוש את הדירות הציבוריות שבהן הם מתגוררים במחיר מסובסד. החוק ללא ספק מהווה צעד חברתי חשוב וראוי, מאפשר לדיירים רבים לשפר את מצבם הכלכלי, מסייע לפתור את מצוקת הדיור בקרב משפחות רבות בישראל, ונותן לאותן משפחות תקווה לגור בדירה בבעלותן.

לכן, מוצע לתקן את סעיף 20 לחוק הדיור הציבורי ולהאריך את תוקפו לעשר שנים נוספות, ובכך לאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את דירות מגוריהם בהתאם לתנאי החוק בתוך תקופה נוספת של עשר שנים.

ח"כ קטי שטרית (הליכוד): חוק הדיור הציבורי מגדיר מחדש את תפקיד המחוקק בישראל: מתפיסה של חסד ותלות ממושכת במדינה, לתפיסה של זכות, אשר מובילה לעצמאות כלכלית.
אני מקווה כי החוק יקל על משפחות רבות בנשיאת עול הנטל הכלכלי והתמודדות עם יוקר המחייה, ויסייע למשפחות הנתמכות בדיור ציבורי, בדרכן לעצמאות כלכלית.

נושאים: כנסת, חוקים, קטי שיטרית, ליכוד
קטי שיטרית
קטי שיטרית
קטי שיטרית
קטי שיטרית
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: