אירוע זכרון חרדי ראשון בלי ההנהגה הציבורית החרדית

באירוע נכחו רבנים, אישי ציבור כמעט ולא. מי נכח? ראש סיעת דרך מוטי לייטנר, עליזה בלוך ראש העיר לשעבר, את המשא המרכזי נשא הרב עידו יצחק וובר ארליך, מרא דאתרא דקהילת 'קהל חסידים' ברמה ד'

טכס חרדי יזכרם- מוטי ליטנר
טכס חרדי יזכרם- מוטי ליטנר

מאות תושבי בית שמש השתתפו אמש במעמד זכרון מרגש לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שהתקיים באולם הספורט ברמה א' במעמד המשפחות השכולות, רבני העיר, חברי מועצה ואישי ציבור רבים. תחת הכותרת 'יזכרם' התכנסו המשתתפים לערב שכולו התעלות וחיזוק לעילוי נשמת הקדושים, והביעו את השותפות שנכרתה בדם עם כלל ישראל. נרשמו לאירוע למעלה מ- 600 איש אלא שהשעה המאוחרת, בשעה 10 בלילה כנראה לכמה מהם לא להגיע. שמונה בעלי תפקיד יש ליד ראש העיר שמואל גרינברג, העמוס בלילה הזה באירועים, ועם זאת ראוי היה שיתפנה דווקא לאירוע חרדי ראשון מסוגו ובתקופתו. שמואל גרינברג נעדר כמו מ"מ סגן ראש העיר שמעון גולדברג, כמו סגנו ישראל סילברסטין, כמו סגנו איציק אלמליח. כל הנ"ל אגב הגיעו לטכס זוטר המתקיים באנדרטה המקומית ברח השבעה. מצופה הוא שדווקא השנה יתייצבו החרדים לטכס שכולו יוזמה חרדית טהורה. מי שנכחה באירוע היא הגב' תמי זוסמן הנציגה החרדית בשולחן המליאה. גם המשנה לראש העיר רינה הולנדר נכחה באירוע.

הערב נפתח באמירת פרקי תהילים ברוב עם ולאחר מכן נשא דברים הרב רפי אסולין, ראש ישיבת 'שעלי תורה' ואביו של שמעון יהושע הי"ד שדיבר על מעלותיו וסגולותיו הייחודיות של בנו. בהמשך, הרב יצחק בכר, אביו של יהודה הי"ד, תיאר את שמחת החיים והאמונה הפשוטה בבורא עולם שהייתה לבנו, והאור שהפיץ בחייו ובמותו ממשיך למלא לבבות גם ברגעים אלו.

רגע מרגש באירוע נרשם כשהוקרן סרטון של יהודה הי"ד שר בקול מתוק וערב את השיר 'אלוקי נשמה' ואוהד מושקוביץ שהופיע במהלך הערב, "הצטרף" לביצוע של השיר בליווי המקהלה ולרגע נדמה היה כי קולו של יהודה נוכח בעצמו על הבמה.

את המשא המרכזי באירוע נשא הגאון הרב עידו יצחק וובר ארליך שליט"א, מרא דאתרא דקהילת 'קהל חסידים' ברמה ד' שעמד על מידת הכרת הטוב הנדרשת כלפי הקדושים הי"ד שאין כל בריה יכולה לעמוד במחיצתם, והיא כידוע אחד היסודות המרכזיים ביותר בתורה הקדושה.

האירוע נערך ביוזמת מחלקת קהילות צעירות בעיריית בית שמש, וממונה המחלקה המשנה לראש העיר מוטי לייטנר נשא נאום מאחד ומרגש על הזכרון המתמשך שילווה את תושבי העיר לאורך שנים, זכרון של טובי הבנים ששילמו בחייהם כדי שנוכל לחיות כאן בהשקט ושלווה, כשעל המסכים מתנוססים תמונותיהם של 13 הנופלים מבני בית שמש מאז תחילת המלחמה.

בהמשך הוקרן סיפורו של בנימין מאיר ארלי הי"ד כפי שסיפרה אימו של בנימין, ג'ניפר ארלי. נער צעיר ומלא חיים שעלה ארצה מארה"ב עם משפחתו כדי לחיות בארץ ישראל בקדושה וטהרה, ובמותו ציווה לנו חיים. בסיום התכבד הרב רפי אסולין בלימוד משנה ואמירת קדיש לעילוי נשמת החללים ולאחר מכן הקהל נעמד לאמירת תפילת 'קל מלא רחמים' בביצועו של אוהד מושקוביץ.

נושאים: בית שמש, חרדים, יזכרם, זיכרון
טכס חרדי יזכרם- מוטי ליטנר
טכס חרדי יזכרם- מוטי ליטנר
טכס חרדי יזכרם- מוטי ליטנר
טכס חרדי יזכרם- מוטי ליטנר
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: