'עזרת אחים' השיק את האופנוע הראשון של הארגון

הקמת יחידת אופנועים יכולה לשפר את השירות לפרט כמו העברת תרופות, מסמכים דחופים, ביקור אצל בודדים ועוד. תחילתה של עוד התחדשות. האופנוע הראשון הוא תרומה של משפחת חזן לזכרו של אביהם, הרב מיכאל ובנו ישראל ז"ל.

משפחת חזן עם האופנוע צילום: רווח הפקות
משפחת חזן עם האופנוע צילום: רווח הפקות

בארגון 'עזרת אחים' נושמים מעט לרווחה, לאחר עומס רב שנפל על כתפי המתנדבים במהלך השבועות הארוכים בהם הכה נגיף הקורונה בעוצמה ברחבי בית שמש כולה, ומאות מתושבי העיר אובחנו כנשאים ונשלחו לבידוד או לאשפוז.

בתקופה האחרונה נרשמה ירידה מסוימת במספר החולים בעיר, ובחסדי שמים גם כשבערים אחרות ניכרת עליה חוזרת במספר החולים למרבה הצער, בית שמש ממשיכה להיות עיר 'נקיה' יחסית מקורונה, בתקווה שמצב זה לא ישתנה ושהעיר תהפוך לנקייה לחלוטין מהנגיף המסוכן.

את ההפוגה הזאת, ואת החזרה לשגרה המבורכת, ניצלו השבוע בארגון כדי לקיים טקס צנוע של השקת האופנוע הראשון של הארגון. ברחבה שבפתח בית העירייה, בהשתתפות ראש העיר הגב' בלוך, מחזיק תיק הבריאות הרב ישראל סילברסטיין, נציגי המשפחה התורמת, וראשי הארגון.

זוהי למעשה הסנונית הראשונה להגשמת מחשבה להקמת יחידת אופנועים להטיב את השירות ולהנגישו גם למקומות אליהם ניידות עזרת אחים לא מתקשות להגיע.

"למעשה בבית שמש אין הרבה פקקי תנועה ולכל מקום אפשר להגיע גם עם רכב", אומר יו"ר הארגון הרב אברהם קאפ, "אבל לאופנוע יש מעלות רבות נוספות, מעבר לכך שהוא עוקף את פקקי התנועה. העלות של החזקת האופנוע נמוכות מאוד ביחס להחזקת כלי רכב בעל ארבעה גלגלי, בין אם זו מכונית משפחתית ובין אם אמבולנס או מיניבוס. הדלק שהאופנוע צורך מועט, העלות של הכלי עצמו נמוכה יותר, הוא זקוק להרבה פחות תיקונים ואחזקה, ואפשר להגיע אתו לכל מקום במינימום זמן.

"כמובן שלא נוכל לשנע אוכל לשבת למשפחה מרובת ילדים באמצעות אופנוע, אבל כן נוכל להעביר תרופות, להעביר ארוחות לאנשים בודדים ואפילו לזוגות שזקוקים לעזרה. בעזרת האופנוע נוכל להעביר מסמכים דחופים, ציוד רפואי כמו מכשיר לבדיקת צהבת או מכשיר למדידת לחץ דם ועוד ועוד. התברר לנו שהאופנוע הוא כלי יעיל במקרים רבים בדיוק כמו אמבולנס ולפעמים אפילו יותר, ולכן החלטנו להקים את יחידת האופנועים, כשהשבוע הושק האופנוע הראשון, ובעזרת ה' אנחנו מקווים להמשיך ולהוסיף עוד ועוד בעז"ה".

במהלך הטקס נשאה דברים ראש העיר הגב' בלוך, שהודתה מקרב לב לארגון 'עזרת אחים' ולעומדים בראשו על החסד והנתינה האינסופית שהם נותנים לעיר בית שמש: "אני לא יכולה לדמיין איך היינו יכולים להתמודד עם משבר הקורונה בעיר, בלי עזרתו של ארגון 'עזרת אחים' בכל התחומים שבהם היינו צריכים לפעול", אמרה ראש העיר.

הגב' בלוך שיבחה בכל פה את משפחת חזן שתרמה את האופנוע: "מתוך הטרגדיה אפשר לעשות הרבה מאוד דברים, וללכת לכיוונים שונים. משפחת חזן שאיבדה את אביה הרב מיכאל, ואת האח ישראל, בחרה להנציח את זכרם במעשים של חסד ועזרה לזולת. זאת הדרך הטובה ביותר שיכולה משפחה לבחור כדי להנציח את זכר יקיריה", אמרה ראש העיר.

יו"ר סיעת 'דגל התורה' במועצת העיר ומחזיק תיק הבריאות הרב ישראל סילברסטיין דיבר בשבחה של המשפחה, ובשבחו של בנה ישראל ז"ל, שבעצמו היה מתנדב בארגוני חסד שונים, ולפעילות זו היה מתמסר בכל נפשו. "כמה סמלי הדבר שביום השנה לפטירת אביכם הרב מיכאל, בחרתם להנציח אותו ואת אחיכם ישראל באמצעות מעשה של חסד שכל כך מאפיין את מה שהם היו ואת האופן שבו חיו את חייהם", אמר הרב סילברסטיין והודה להם בחום על תרומתם לארגון שנושא על כתפיו את העול הכבד של דאגה לכלל תושבי בית שמש במישורים רבים כל כך, בתחום הרפואי, הכלכלי ובתחומים נוספים.

מטעם המשפחה נשא דברים חתן המשפחה הרב אברהם משה שהעלה על נס את זכר חמיו ביום האזכרה שלו, ואת זכר גיסו שנפטר לפני כשנתיים וחצי. "האח שלנו יוסי חזן יבדלחט"א, מתנדב בארגון 'עזרת אחים', וממנו שמענו כמה גדולים מעשיו של הארגון הנפלא הזה. כמובן שהכרנו וידענו אבל עכשיו, אחרי תקופת הקורונה אנחנו יודעים שמדובר לא רק בפעילות בלתי פוסקת, אלא גם במחויבות ובנשיאה בעול שהארגון העמיס על כתפיו בעצמו, בלי שהתבקש לעשות זאת, כשהוא דואג לכל צרכיהם של תושבי בית שמש. לכן בחרנו לתרום לארגון אופנוע, והמתנדב שיאייש את האופנוע הזה בכל שעות היממה ויעשה בעזרתו מעשי חסד לרוב יהיה לא אחר מאשר אחינו יוסי שיחי'ה, שממשיך את דרכם של אבינו ואחינו, ומוסר את נפשו כדי לסייע לכל מי שזקוק לעזרה".

מנכ"ל 'עזרת אחים' הרב ברוך הופמן חתם את מסכת הנאומים בהתרגשות כולה, וציין כי התרומה הזו היא חוליה נוספת בשרשרת הפעילויות האדירות של הארגון שמחלק מדי שבוע מאות מנות מזון למשפחות בהן יש חולים המאושפזים בבתי החולים, ובנוסף מעניק הארגון סל שירותים רחב ומגוון מאוד לילדים מיוחדים עם מועדוניות מדהימות שנבנו במיוחד למטרה זו, לצד השאלת ציוד רפואי, מתן שירותי הסעה חינם אין כסף לבתי החולים באזור בקווי הסעה קבועים ובתדירות גבוהה במיוחד, מרפאות שבת בכל רחבי העיר ועוד , וכל אלו מבלי שהנהנים משירותי הארגון מתבקשים לשלם על כך ולו שקל אחד בודד: "האופנוע הזה שתרמתם לנו היום", הישיר הרב הופמן את מבטו אל בני משפחת חזן, "יש לו תא מטען קטן יחסית, אבל אני מבטיח לכם שבעזרת ה' הוא יצבור מטען ענק של מצוות ומעשי חסד לרוב במשך השנים הבאות".

נושאים: עזרת אחים, מיכאל וישראל חזן, אופנוע, בית שמש
משפחת חזן עם האופנוע צילום: רווח הפקות
משפחת חזן עם האופנוע צילום: רווח הפקות
משפחת חזן עם האופנוע צילום: רווח הפקות
משפחת חזן עם האופנוע צילום: רווח הפקות
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: