אמנות וטבע במערות בית גוברין- השתקפות האידאה של האמן ניר פלד

אם לא הייתם במערות בית גוברין, הנה עוד סיבה ללכת לשם, בימי חמישי ומוצאי שבת החל מה- 25 באוגוסט ועד סוף אוקטובר בשעות 19:00–22:00. כניסה אחרונה לתערוכה בשעה 21:00

צילום הדמיה ניר פלד
צילום הדמיה ניר פלד

ביצירתו החדשה, "השתקפות האידיאה", מציג פילפלד- אמן רחוב, צייר מאייר ומעצב גרפי ישראלי בשם ניר פלד- את ההשראה שקיבל מביקורו בגן לאומי בית גוברין, אתר המשלב מסורות ותרבות אדם לאורך השנים עם נוף אורבני קדום ומרחבי טבע בשפלת יהודה. החיבור למערות הוביל את פילפלד ליצור דמויות וחיבורים רוחניים ופנטסטיים שהתעוררו בו כששהה שעות רבות במרחב הפתוח ובתוך המערות.
את התערוכה מלוות כתוביות בכתב עברי קדום, כתב בעל ערך היסטורי ואופי גרפי אסתטי המהווה מוטיב חוזר ביצירתו של פילפלד, המחבר בין יצירותיו ומבטא את זיקתו לתרבות ולמורשת הארץ. המבקר בתערוכה מוזמן לאתגר קריאתן באמצעות מפתח הכתב בו בחר להשתמש. עבודותיו המאופיינות במוטיבים קוויים איקוניים, לרוב בצבעי שחור לבן, מציגות סיפור של תרבויות עתיקות, מסתוריות ושבטיות, מוצאות במה חדשה ויוצאת דופן להיראות, הן מוצגות בזירת ההשראה מהן נוצרו.
התוצאה המרשימה היא סינרגיה בין עולמות היצירה והמוטיבים המאפיינים את סגנונו של האמן לבין עולמות התוכן של אתר מורשת עולמי ויוצרת חוויה ייחודית יוצאת דופן.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ. שימו לב, הסיורים מתקיימים בימי חמישי ומוצ"ש בלבד, החל מהשבוע הקרוב –ה-25 לאוגוסט ועד לסוף אוקטובר.
במהלך אוגוסט וספטמבר התערוכה תפתח בשעות 19:00 – 22:00 ( כניסה אחרונה לאתר ב 21:00
הטיול בגן הלאומי יתאפשר במתחם מערות הפעמון בלבד. ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון. הביקור בתערוכה מחייב רישום מראש – יש להירשם לשעות הביקור בערב

נושאים: פילפלד, אמנות, בית גוברין, רטג. קיץ 2022
צילום הדמיה ניר פלד
צילום הדמיה ניר פלד
צילום הדמיה ניר פלד
צילום הדמיה ניר פלד
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: