פורעים ערבים הציתו, תלמידי ישיבת נחשון שיקמו.

משק במושב מחולה שבבקעת הירדן הוצת בידי פורעים ערבים וגרמו נזק כבד. תלמידי ישיבת נחשון שמעו והחליטו לעשות מעשה לעזור בשיקום... קראו.

צילום: חזי אדלר
צילום: חזי אדלר

שלושה שבועות לאחר שפורעים ערבים הציתו משק חקלאי במושב מחולה בבקעת הירדן וגרמו לנזק כבד, הגיעו השבוע תלמידי כיתה י"ב בישיבת אמית נחשון למשק דור, המשווק ירקות אורגניים, כדי לסייע בשיקום הנזק הכבד שנגרם לבית האריזה ולמשק.

בין היתר עלו באש מכונות, חדרי קירור וטרקטור, וכמובן כמות גדולה של סחורה מיועדת לשיווק שנשרפה כליל. מדובר על נזק של יותר מ-10 מיליון שקלים. התלמידים שמעו שיחה מבעלי המקום על מה שקרה, נכנסו לחנות ועבדו בקטיף התוצר של המשק. בכך הם סייעו לעבודה החקלאית השוטפת.

הפעילות התקיימה במסגרת שבוע עבודה בעמק המעיינות. כבר בשעה 5.30 בבוקר, היו התלמידים על הרגליים. ארבעה ימים עמוסים בעשייה התנדבותית; עבודה במטע תמרים בבקעה, בציר ענבים בקידה, וכאמור גם סיוע למשק החקלאי שנשרף כליל.

התלמיד גלעד המבורגר שיתף: "שמחנו להתגייס לעזור למשק שנשרף על ידי פורעים ערבים, זה המעט שיכלנו לעשות, עבור הגיבורים שמיישבים את ארצנו".

הרב יעקב גרוסנפלד, ראש ישיבת אמית נחשון: "אנו רואים חשיבות גדולה בחינוך לעשייה חברתית, חיבור לאדמה ובחיזוק החקלאים שדואגים לשמור על בקעת הירדן".

נושאים: ישיבת נחשון, נחם, מושב מחולה, חינוך
צילום: חזי אדלר
צילום: חזי אדלר
צילום: חזי אדלר
צילום: חזי אדלר
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: