שכנה לדירת מגורים שבערה: "קרה לנו נס גדול ממש נס חנוכה"

2 שריפות במבנים כתוצאה משימוש לא נכון בחנוכיות, וכל זאת, דקות ספורות מתחילת חג החנוכה.

שרידי החנוכיה הבוערת
שרידי החנוכיה הבוערת

חג החנוכה ול"ג בעומר הם חגים הקשורים באש ובנרות. כוחות הכיבוי מרבים בערב החגים האלה להזכיר את כללי הבטיחות בשימוש בהדלקת חנוכיות ובהבערת מדורות. משום מה בכל זאת מתרחשים מקרים שהתוצאה שלהם הם מראות קשים שרק בנס, ממש כמו במקרים הבאים שמתארים מצבים לא סימפטיים כלל.

שריפה גדולה פרצה בליל רביעי בדירה ברחוב בית הלל ברמת בית שמש. למקום הוזנקו באופן מיידי, שלושה צוותי כיבוי מתחנה אזורית בית שמש. הצוותים אשר הגיעו למקום, החלו בסריקות לאיתור לכודים, כיבוי מוקד הבעירה במקביל, סריקות בדירות בבניין, פינוי אנשים, ואוורור העשן הסמיך והרעיל אשר הצטבר בחלל הבניין. לאחר פעילות מאומצת של הצוותים, השיגו לוחמי האש שליטה בשריפה.

מחקירה ראשונית של השריפה, חקירה שבוצעה ע"י חוקרי כבאות והצלה תחנת בית שמש. מתברר כי השריפה החלה ככה"נ בעקבות משחק של ילד בנרות החנוכה, דבר שגרם להתלקחות ביגוד וריהוט בסמוך לחנוכיה ולבסוף לשריפת כל הדירה.

ביום שלישי בשעות הערב, דווח למוקד שירותי כיבוי והצלה על שריפה ברמת בית שמש. כאשר הגיעו כוחות הכיבוי למקום הם מצאו במקום חדר שבער כליל ונזקי פיח כבדים בכל הדירה. מספר רשף/מ משה ביטון מפקד המשמרת שפעל באירוע: "ביצענו פעולות כיבוי, סריקות אחר לכודים, שחרור חום ועשן וחילוץ דיירים מהבניין. לאחר כיבוי השריפה, ניגשה אלינו אשה, ובהתרגשות אמרה לנו, תודה לכם על שמנעתם מהאש להתפשט ולשרוף את כל הבניין. קרה לנו נס גדול, ממש נס חנוכה."

בכבאות והצלה לישראל מזכירים לציבור את הוראות הבטיחות לחג החנוכה. הקפדה עליהם תמנע אסון ונזק לרכוש

נושאים: כיבוי אש, חנוכה
שרידי החנוכיה הבוערת
שרידי החנוכיה הבוערת
שרידי החנוכיה הבוערת
שרידי החנוכיה הבוערת
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: