נעצר חשוד שפיתה בממתקים ומתנות וביצע מעשים מגונים בילדים

החשוד פיתה ילדים וילדות ברחוב ועפ״י החשד ביצע בהם מעשים מגונים. ערנות אזרחית ותגובה מהירה של השוטרים, הביאו ללכידתו ולפענוח המקרים

פיתה קטינה צילום דוברות משטרת ישראל
פיתה קטינה צילום דוברות משטרת ישראל

שוטרי תחנת לב הבירה של מחוז ירושלים, עצרו לאחרונה תושב בית שמש בחשד שביצע מעשים מגונים כלפי קטינה, זאת לאחר ששכנתה הבחינה בה הולכת עמו ללא סיבה, ואילו החשוד ניסה להימלט מהמקום ללא הועיל.

בתאריך 7.5 התקבל דיווח במשטרה על חשוד שנצפה באחת משכונות צפון ירושלים יחד עם ילדה קטנה בנסיבות מחשידות. מבירור ראשוני עלה כי החשוד הגיע עם רכבו סמוך לילדה והציע לה ממתקים בתמורה לכך שתבוא עמו. הילדה הלכה עמו, ולמזלה כעבור זמן קצר הבחינה שכנתה במתרחש, הזעיקה את המשטרה והחשוד החל להתרחק מהמקום עד שנעצר על ידי השוטרים.

הודות לפעולות חקירה שנעשו על ידי חוקרי המשטרה במחוז ירושלים, נחשפה מעורבותו של החשוד בארבעה מקרים נוספים לאחרונה בערים סמוכות- בית שמש ומודיעין עילית.

במסגרת החקירה התברר, כי ימים ספורים טרם מעצרו, הגיע החשוד עם רכבו לאחת מרחובות העיר בית שמש ועצר את נסיעתו בסמוך לילד כבן 6. על פי עדותו של הילד, הציע לו החשוד לעלות לרכבו באמתלה כי בהמשך הדרך ישנו מקום שבו מחלקים ממתקים. לאחר שאותו הילד נזהר וסירב לבקשתו, ניסה החשוד בדרכים נוספות לפתות אותו.

במקרים אחרים, ניסה החשוד לפתות קטינים נוספים לבוא עמו או לעלות לרכבו, ולמרבה המזל אותם ילדים סירבו בכל תוקף וחלקם נמלטו בריצה מפניו. עוד התברר במסגרת החקירה כי החשוד הגיע למקומות אלו עם רכבו, ובדיקה המשטרה העלתה כי כלל לא הוציא רישיון נהיגה מימיו.

החשוד שנעצר, הועבר לחקירה במשטרה במסגרתה נחשפו המקרים הנוספים ומעצרו הוארך מעת לעת. לאחר שהושלמו במשטרה פעולות החקירה בעניינו, הוגשה בסופ״ש הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בגין מעשיו בימים הקרובים ע״י הפרקליטות. כמו כן, מעצרו הוארך בבימ"ש שוב עד ליום שני הקרוב (22.5).

פקד יניב שמחיוף, קצין חקירות תחנת לב הבירה במחוז ירושלים, שיבח את ערנותה של האזרחית שהבחינה בהתנהלות החשוד, התנהלות שעוררה את חשדה והובילה לכדי דיווח מידי והגעה מהירה של שוטרי הסיור מתחנת לב הבירה למקום ולמעצרו של החשוד:
"מדובר במעשים חמורים המיוחסים לו וחקירה יסודית שלנו חשפה מקרים נוספים בהן ניסה לפגוע בקטינים. במהלך החקירה נאספו עדויות רבות, מקורבנות נוספים, וכך גובשה תשתית ראייתית שהובילה לחשיפת המקרים ופענוחם. מומלץ שהורים ישוחחו עם ילדיהם וידגישו בפניהם באופן ברור את הסכנות במרחב הציבורי, הימנעות משיח עם אדם זר ואיסור היענות להצעות שנועדו לפתות את הילדים. יש לדווח על מקרים מעין אלו למשטרה בהקדם על מנת שנוכל ללכוד את אותם עברייני מין בטרם יפגעו בקורבנות ובפרט בילדים״.

והציבור? נדרש להמשיך לגלות עירנות ולדווח על כל חשד לכאורה בסביבה בין אם זה נוגע לילד הפרטי שלכם או ליד השכנים. עירנות יכולה להציל גם אחרים.

נושאים: הטרדות מין, משטרה, עירנות הציבור
פיתה קטינה צילום דוברות משטרת ישראל
פיתה קטינה צילום דוברות משטרת ישראל
פיתה קטינה צילום דוברות משטרת ישראל
פיתה קטינה צילום דוברות משטרת ישראל
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: