לקראת הימים הנוראים: סולידריות חברתית בית שמש

לקראת השנה החדשה ויום הכיפורים מיזם חברתי - "מחברים עם סליחה" ליצירת סולידריות וריפוי השסע בחברה הישראלית

מחברים על סליחה
מחברים על סליחה

בנוסף לכלל הפרוייקטים המלמדים או מבקשים או מתנצלים מתעורר לו מיזם חברתי חדש שעלה לאוויר "מחברים עם סליחה" במסגרתו מוזמנים תושבי ישראל, בכל גיל ומכל קצוות האוכלוסיה לבקש סליחה זה מזה וליצור איחוד וסולידריות , לצד ריפוי השסע בחברה הישראלית. המיזם החדש, פרי יוזמה של ארגון א-פוליטי בשם "מחברים בין אחים" אשר יעלה לאורך השנה מיזמים חברתיים נוספים במטרה להחזיר את החוסן החברתי ולצמצם שיח אלים ואגרסיבי בין קבוצות באוכלוסיה הישראלית, בעיקר בין חילוניים - דתיים וחרדים.

במסגרת המיזם, אשר הושק לרגל ראש השנה וחודש הסליחות, מוזמנים תושבי ישראל להכנס לעמוד המיזם באינטרנט או בפייסבוק ולהעלות סרטוני סליחה ותמונות לקיר הסליחות הוירטואלי. צפריר אלטרמן (46) יזם חברתי, ויו"ר ארגון "מחברים בין אחים": "שוב ושוב עולה השיח בנושא סולידריות החברתית בישראל בין קצוות האוכלוסיה השונות, סיפורים רבים ומגוונים, מדי שנה, מוכיחים את השסע העצום בין קבוצות שונות, בעיקר בין אלו השונים בדעתם, חילונים - דתיים וחרדים. החלטנו להקים את ארגון "מחברים בין אחים" על מנת ליצור חברה בריאה יותר, להקטין את השסע החברתי ולהעלות את הסולידריות בין הקבוצות השונות בתוך האוכלוסיה. אנו ארגון חברתי ללא מטרות רווח ולא מזוהה פוליטית".

"זה בסדר שבחברה יהיו חילוקי דעות על דרך חיים ואמונה אולם על דבר אחד אין עוררין חייבת להיות אחידות - "ערכים" - לכבד את חברך, את דרך חייו ואמנותו, מסביר אלתרמן. ואיש איש באמונתו יחיה. זהו מיזם אחד מבין מספר מיזמים נוספים אותם נקיים לאורך השנה תחת אותה מטרה. למרות שהמיזם הוא אינטרנטי הצטרפו אליו כבר עשרות רשויות מקומיות תחת האמירה :"חשובה לנו סולידריות חברתית בין תושבי עירנו". אנו מזמינים את הציבור הרחב לקרחת חלק במיזם החברתי ויחד נהפוך לחברה מכבדת וערכית".

אם לא ביקשתם סליחה עד כה, או לא מתכוונים, הנה נקרית לפניכם עוד הזדמנות, קרוב לבית, ליד המקלדת. נצלו אותה. לפניו הכל מתקבל

נושאים: סולידריות, ימים נוראים, סליחות
מחברים על סליחה
מחברים על סליחה
מחברים על סליחה
מחברים על סליחה
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: