כך, פעלה שיטה לגניבת רכב והברחתם ל'משחטות' ביהודה ושומרון

אתמול, הוגשה כנגד השניים הצהרת תובע מטעם יחידת התביעות של משטרת ישראל במרחב לכיש ומעצרם הוארך עד לתאריך 23.3 לטובת הכנתו והגשתו של כתב האישום נגדם

תמונת הרכב מהנייד של החשוד צילום: משטרה
תמונת הרכב מהנייד של החשוד צילום: משטרה

כתב אישום צפוי בימים הקרובים כנגד שני חשודים שגנבו כלי רכב מהערים בית שמש, אשדוד ואשקלון ונעצרו "על חם" בפעילות משותפת בין מחוזות משטרת ישראל.

בעקבות אירועי גניבת כלי רכב ופגיעה ברכושו של הציבור, ולאחר שנגנב כלי רכב בעיר בית שמש בתחילת החודש (6.3), ביצעה תחנת בית שמש של מחוז ירושלים פעילות חקירתית ומודיעינית כנגד כנופיית הגנבים שעל פי החשד פגעה במעשיה גם כלפי תושבי הדרום.

כבר יומיים לאחר גניבת הרכב בבית שמש ותוך שמבוצעת פעילות ממוקדת ואופרטיבית רחבה, פעלו בלשי תחנת בית שמש אחר החשודים תוך שיתוף פעולה עם תחנת אשדוד של המחוז הדרומי.

במהלך פעילות זאת, כשאחד החשודים (פלסטיני תושב יאטה בשנות ה-20 לחייו) נתפס ע"י שוטרי תחנת אשדוד כשהוא נוהג ברכב שנגנב דקות ספורות לפני כן מאשקלון, כבר עקבו בלשי מחוז ירושלים אחר שותפו של החשוד שסייע בידו לביצוע העבירה ונהג ברכב המשמש כ"רכב מוביל", רכב המביא את גנב הרכב אל מקום העבירה ולאחר מכן פותח ציר הימלטות בהתאם, והוא נעצר על ידי הבלשים סמוך למעבר ביתר. בחיפוש ברכבו של החשוד, תושב טייבה בשנות ה-20 לחייו, איתרו הבלשים כפפות, כלי פריצה ואמצעים להנעת רכב לצורך גניבתו.

חקירתם של שני החשודים שנעצרו כאמור, בוצעה על ידי חוקרי מחוזות המשטרה השונים במתואם, במטרה להביא למיצוי חקירתי מרבי כנגד אותם חשודים שלא בחלו במעשיהם ופגעו בביטחונם ורכושם של תושבי בית שמש, אשקלון וערים נוספות.

מחקירת המשטרה עולה כי החשוד ששימש מוביל, תושב טייבה שניצל את אזרחותו הישראלית להסיע פלסטינים תושבי שטחים ולבצע יחד עמם עבירות פליליות כאמור, עשה זאת לא אחת, על אף שהכחיש זאת בחקירתו, אך הודות לאמצעים ויכולות שונות ומתקדמות שבידי משטרת ישראל לצד פעולות החקירה, גובשה תשתית ראייתית כנגד השניים, לרבות תמונותיהם יחדיו ולחוד בעת המעשה המיוחס להם.

אתמול, הוגשה כנגד השניים הצהרת תובע מטעם יחידת התביעות של משטרת ישראל במרחב לכיש ומעצרם הוארך עד לתאריך 23.3 לטובת הכנתו והגשתו של כתב האישום נגדם.

משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות כנגד עבירות הרכוש השונות, איתורם של חשודים המעורבים בכך תוך שימוש בין היתר ביכולות ואמצעים חקירתיים מגוונים, ומיצוי הדין עם העבריינים בתום פעולות החקירה הנדרשות.

נושאים: גניבת רכב, משטרה, רכב חילוץ, בית שמש, אשדוד, אשקלון
תמונת הרכב מהנייד של החשוד צילום: משטרה
תמונת הרכב מהנייד של החשוד צילום: משטרה
תמונת הרכב מהנייד של החשוד צילום: משטרה
תמונת הרכב מהנייד של החשוד צילום: משטרה
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: