הפיצו מאות חשבוניות בכחצי מיליון ש"ח מבלי לדווח

כתב אישום: אזרח ארה"ב מכר בארץ תוספי מזון ותרופות אלטרנטיביות תוך שימוש בחשבוניות מס של בן דודו הישראלי, ששמו זהה לשלו

רשות המיסים
רשות המיסים

עורך דין מבית שמש ובן דודו האמריקאי, אשר שמם הפרטי ושם משפחתם זהה, מואשמים בעבירות על חוק מע"מ ועל פקודת המכס בהיקף של מאות אלפי שקלים. כך עולה מכתבי אישום שהגישו היחידה המשפטית מחוז מרכז והיחידה הארצית לתיקי מכס ברשות המסים לבית משפט השלום בראשון לציון.

על פי כתבי האישום, תושב ארה"ב יצר קשר עם בן דודו ששמו גם כן אותו השם ממש, כדי לעשות שימוש בתיק של בן הדוד הישראלי במע"מ על מנת להפיץ חשבוניות ללקוחות בישראל בגין מכירת תוספי מזון ותרופות אלטרנטיביות שייבא מארה"ב. במשך כשנה וחצי, הפיצו השניים מאות חשבוניות ללקוחות ישראלים שסכום המס המתחייב מהן מסתכם בכחצי מיליון ש"ח.

בעקבות בדיקה של יחידת הביקורת במע"מ רמלה נפתחה חקירה שח חקירות מכס ומע"מ ירושלים ומהחקירה עלה כי החשבוניות כלל לא דווחו למע"מ. בנוסף, מדובר לכאורה בחשבוניות כוזבות מאחר שמי שהוציא אותן לא היה העוסק שעל שמו רשום התיק אלא בן דודו.

כמו כן עלה מהחקירה כי עורך הדין הישראלי שעל שמו התיק קיזז מע"מ בסכום כולל של כ-117 אלף ש"ח ללא חשבוניות. עוד עלה מהחקירה כי בן הדוד האמריקאי פעל על מנת להתחמק מחבות מכס ומע"מ על התרופות ותוספי המזון שייבא מארה"ב תוך ניצול של הפטור ממסים ליבוא אישי בסכום של עד 75$..

על פי המתואר בכתב האישום, בן הדוד האמריקאי ייבא את התרופות ותוספי המזון לארץ באמצעות 1,509 משלוחים שונים, שערכו של כל אחד מהם נמוך מ-75$. את המשלוחים מיען לאזרחים ישראלים שונים, לכאורה על מנת להטעות את המכס ולהציג מצג שווא לפיו מדובר ביבוא אישי פטור ממס. לאחר מכן שילם לחברות השילוח על המשלוחים, אסף אותם בעצמו, ריכז ואיחד את תוכנם ומכר את תוכנם ללקוחות בישראל. בדרך זו ניסה הנאשם להתחמק מתשלום מכס ומע"מ בסך כולל של כ-260 אלף ש"ח.

כתבי האישום הוגשו על ידי עורכי הדין מהיחידה המשפטית מחוז מרכז ומהיחידה הארצית לתיקי מכס. בהתאם להנחיית פרקליט המדינה, יידעה רשות המסים את לשכת עורכי הדין בהגשת כתב האישום כנגד עורך הדין החשוד.

נושאים: רשות המיסים, הונאת מס, לשכת עוהד, בית שמש
רשות המיסים
רשות המיסים
רשות המיסים
רשות המיסים
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: