החברים בלוך וגולדברג אנא פרסמו את ההסכם החתום ביניכם לפני הבחירות

אחרי הודעת גפני כי פורוש חתם על הסכם לפני הבחירות עם עליזה בלוך, יש עדיין שאלה- מה כתוב באותו הסכם, ומדוע חברי סיעת דגל לא דורשים לחשוף את ההסכם החתום.

ראש העיר עם קשישה בעיר
ראש העיר עם קשישה בעיר

אחרי ביקור ח"כ גפני בבית שמש ביום יצאו סרטונים המתעדים את ביקורו, אותי הרשים משפט אחד, שנאמר בסרטון שהגיע אלי ואפילו די מפתיע. למה מפתיע? לא התוכן, אלא האמירה, בקולו של ח"כ גפני, מראשי יהדות התורה המאוחדת, המפלגה שמחד עשתה הכל להציל את אבוטבול ומאידך חלקיה חתמו עם עליזה בלוך.

"הכי קל לי זה ללכת לקול ישראל, ולומר להם זה בגלל שפורוש חתם איתה הסכם לפני הבחירות". אמירה כזו בקולו של גפני, לא מפרי עטו של עיתונאי מקורב או חבר לדרך אומר, גפני יושב בין חבריו למפלגה מדגל, ברילנט מחד, גרינברג מאידך, ואומר- חושף למעשה מה שידעה העיר בסודי סודות על ההסכם שנחתם בין פורוש לבין עליזה בלוך. כולם ידעו אבל איש לא ידע להביא הוכחות. עכשיו גפני אומר, כנראה שההוכחות בידיו.

בין מפלגות נעשות בריתות, נחתמים הסכמים. בסופו של יום האמת יוצאת לאור. עתה יוצא ברק מפיצוץ רדיואקטיבי, שיוזמו לא פחות ולא יותר הם אותם אנשים שעשו להציל את אבוטבול שכשל בהצגת רשימתו לפני פקיד הבחירות.

נחזור לאותו הלילה, בשעה 20:30 יושב אבוטבול אצל פקיד הבחירות העובר על ספר ההגשה של מפלגת אבוטבול החדשה דרך השמש. פקיד הבחירות אחרי עיון במסמכים מחליט לפסול את רשימת אבוטבול.

למשה אבוטבול אין כבר זמן לתקן את המסמכים כי המועד להגשת המסמכים כבר הסתיים והוא יוצא החוצה לספר לחבריו מהרשימות החרדיות. אלו הכינו רשימה מאוחדת, גרינברג ראשון, אענרייך שני, מונטג שלישי, גולדברג רביעי. במצב כזה יש שני מועמדים בלבד לראשו העיר, מלאכי כי טוב ועליזה בלוך.

החרדים לא יתמכו במלאכי כי טוב לעולם, בודאי לא בעליזה בלוך. מה עושים? אז מוכנים כל הרביעיה ההיא מלמעלה, לסגת מקום, ולכבד את אבוטבול בראשות הרשימה חדשה. אמרנו אענרייך וגולדברג הסכימו למהלך, חתמו מחדש למסמך ההגשה וכך מצא עצמם במקומות נסוגים מהרשימה הראשונה.

סוף דבר, כדי לא להאריך התמודדו ראש בראש אבוטבול מול בלוך. באבוטבול תמכו כל הסיעות החרדיות, בבלוך כל המחנה הציוני הלאומי. מה אמרנו, באבוטבול תמכו כל המפלגות החרדיות? גפני אומר שפורוש חתם עם בלוך, את מי מייצג פורוש? פורוש הוא בעל הבית של הסיעה הירושלמית ביהדות התורה. מחד נציגיו תומכים באבוטבול, מאידך חומים בהסכם בם בלוך.

יש שקרים בפוליטיקה, לרוב הם נמחקים מהזיכרון. האם השקר הזה יימחק? והאם רק השקר הזה היה שם? אולי אפתיע אתכם, במטה פעילי בלוך לא ידעו על ההסכם החתום, בדגש החתום, עם פורוש. וגם אם ידעו, האם מישהו זולת בלוך ומקורביה במטה ראו את ההסכם? עד היום לא נחשף ההסכם החתום בין פורוש לבין בלוך. מה אומר ההסכם הזה? אפשר לנחש שמההסכם הזה נוצר המצב ההזוי שבו אגף ההנדסה נשלט בידי גולדברג, אגף החינוך נשלט בידי אענרייך, והחברה הכלכלית נותרה בידי פרנקל.

נחזור לדברי גפני, שומה עלי שח"כ גפני לא היה אומר דברים כאלה אילו לא ידע בוודאות.

אם אכן כך, ראש העירייה, עליזה בלוך, שמעון גולדברג חייבים לפרסם על פי חוק את ההסכם שנחתם ביניהם. כך נדע בדיוק מה הובטח ומה התמורה.

ועוד שאלה, איך זה שחברי סיעות הבית לא דורשים לחשוף את ההסכם הפוליטי החתום בין בלוך ופורוש? ומדוע לא הונח ההסכם הזה לידיעת הציבור? שאלות מחייבות תשובות. האם נזכה לקבל תשובות?

עם קבלת הסרטון עשיתי פניה לדר' עליזה בלוך לפרסם את ההסכם. אני מקווה שהיא תיענה לבקשתי גם כמ"מ ב"כ רשימת עיר מאוחדת, בודאי כעיתונאי.

ראש העיר עם קשישה בעיר
ראש העיר עם קשישה בעיר
ראש העיר עם קשישה בעיר
ראש העיר עם קשישה בעיר