דם בעיניים: סרט פשע אכזרי ומחריד

חשיפה דרמטית של המשטרה בעקבות סכסוך אלים ומתמשך בין שתי משפחות, על רקע מאבקי שליטה עברייניים באזור נעצרו 13 חשודים, נגד 11 מהם יוגשו כתבי אישום על דקירה, איום, הצתה, שימוש בסמים ועוד.

פקד דרעי צילום: דוברות המשטרה
פקד דרעי צילום: דוברות המשטרה

המאבק בפשיעה החמורה והאלימה: היחידה המרכזית במחוז ירושלים פענחה אירועי אלימות חמורים בעיר בית שמש במסגרת מאבק מתמשך בין עבריינים. 13 חשודים נעצרו ע"י המשטרה החודש, בחשד שהציתו דירת מגורים ובית עסק, דקרו, תקפו ואיימו. עם סיום החקירה במשטרה, בימים הקרובים צפויים נגד 11 מהם כתבי אישום.

במהלך החודשיים האחרונים התרחשו מספר אירועי אלימות חמורה בעיר בית שמש, זאת במסגרת סכסוך אלים ומתמשך בין שני משפחות, על רקע מאבקי שליטה עברייניים באזור.

בתאריך 2.6.2023 בשעות הלילה המאוחרת, הוצתה מסעדה שהייתה סגורה באותה שעה בעיר בית שמש בבעלות אדם המקורב לאחת המשפחות. בעקבות השריפה שהייתה במקום הוזעקו כוחות משטרה של מחוז ירושלים וצוותי כבאות והצלה. במקום נגרם נזק, אך לא היו נפגעים, ובעקבות המקרה נפתחה חקירה במשטרה.

לאחר מקרה ההצתה, התארגנו מספר אנשים לביצוע מעשה נקמה במשפחה היריבה, ולצורך כך הצטיידו בכלי תקיפה שונים, בהם אקדחים, סכינים וחומר בעירה. בתאריך 4.6.2023, יצאו מספר חשודים לכיוון ביתו של ראש המשפחה היריבה, שם פגשו באדם ששומר על הדירה, איימו עליו באקדח ואם לא יענה להוראותיהם ירו בראשו. לאחר מכן גררו אותו לתוך בית המגורים בבית שמש, הלמו בו במכות חנקו אותו ודקרו אותו במותניו וברגליו. בתוך הבית התפתחה קטטה שבמהלכה נפלט כדור מנשקו של אחד המעורבים ולמרבה המזל לא פגע באיש. התוקפים הציתו את הדירה ונמלטו, והאיש שנדקר, הצליח לברוח מהמקום ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים באורח בינוני. כוחות משטרה של מחוז ירושלים הוזעקו למקום ופעלו יחד עם כב"ה לכיבוי שריפה.

בעקבות מקרה האלימות החמור, נפתחה חקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים. מהחקירה במשטרה עלה כי מעשי האלימות בוצעו על רקע סכסוך כספי מתמשך הנוגע עפ"י החשד לפעילות עבריינית בין 2 משפחות יריבות. מהחקירה בימ"ר ירושלים נחשף גם מקרה בסוף חודש מאי השנה, שבו החשודים הגיעו לבית הקורבן בבית שמש, בכדי לתקוף את המשפחה היריבה, אך באותה העת לא היה אף אדם בדירה ולכן גרמו במקום נזק בלבד. עוד עלה בחקירה כי בתחילת חודש מאי בוצע ירי לעבר בית במושב במועצה האזורית במטה יהודה כחלק מאותו סכסוך אלים.

במהלך החקירה חשפו חוקרי ימ"ר ירושלים את זהותם של המעורבים ואספו ממצאים וראיות לביצוע מעשי האלימות וההצתה. לפני כשלושה שבועות, בלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו ברחבי הארץ 13 חשודים (19-35, תושבי בית שמש וראש העין) בחשד למעורבות במעשים החמורים. בעת מעצר החשודים נתפסו ע"י השוטרים: סכינים, סמים מסוגים שונים וממצאים נוספים.

חלק מהמעורבים נעצרו בבתיהם, אחרים נעצרו כשהיו בבתי מלון באילת ואחרים שהיו בבריחה. מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבימ"ש לטובת מיצוי החקירה והדין עם המעורבים. במסגרת החקירה, חוקרי ימ"ר ירושלים תפסו גם את הרכב שהסיע את החשודים לביצוע ההצתה והדקירות.

עם סיום החקירה במשטרה ולאחר שגובשה תשתית ראייתית נגד 11 מהחשודים שנעצרו, היום הוגשה נגדם הצהרת תובע לקראת כתב אישום שצפוי בימים הקרובים ע"י פרקליטות מחוז ירושלים בגין מעשי האלימות החמורים וההצתה. כמו כן, מעצרם של החשודים הוארך היום בבית המשפט השלום בירושלים בארבעה ימים, זאת עד לתאריך 3.8.

פקד דיויד דרעי ר' צוות החקירה בימ"ר ירושלים אמר: "מדובר בסכסוך אלים ומתמשך בין עבריינים, שלא בחלו באמצעים במטרה לפגוע ביריביהם. לצורך כך ירו, דקרו, הציתו, הכו ואיימו. בחקירה שניהלנו חשפנו את אלו שהיו אחראים וביצעו עת המעשים האכזריים, גרמו נזק כבד לרכוש ואף הובילו לפציעה משמעותית של אדם שיכלה לגרום למותו. לא חסכנו באמצעים ומשאבים בכדי לאתר, לעצור ולהביא לדין את כל המעורבים במעשים אלו ופעלנו מסביב לשעון לפיענוח מקרי האלימות וההצתה יחד עם הפרקליטות. נמשיך לפעול למאבק נחוש ובלתי מתפשר בפשיעה החמורה ובעבריינים אלימים ומסוכנים באשר הם"

נושאים: משטרה, אלימות, בית שמש, ראש העין
פקד דרעי צילום: דוברות המשטרה
פקד דרעי צילום: דוברות המשטרה
פקד דרעי צילום: דוברות המשטרה
פקד דרעי צילום: דוברות המשטרה
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: