ערעור כנפי יונה בעליון בוטל בהמלצת בית המשפט

חברת כנפי יונה שהפסידה בתביעתה נגד העירייה והסעות גוש עציון, קיבלה המלצת בית המשפט וחזרה בה מהערעור לעליון

בית משפט מחוזי
בית משפט מחוזי

חברת כנפי יונה אשר עתרה נגד מסירת מכרז ההיסעים לידי מי שניהלה אותו במשך שנתיים, הפסידה בחודש אפריל בבית משפט השלום אשר בירושלים. פסה"ד קבע כי על החברה לשלם הוצאות משפט לשני הנתבעים, עיריית בית שמש והחברה לפיתוח גוש עציון- חברת ההיסעים סכום של 40 אלף ₪ לכל צד.

בעתירה המנהלית טענה חברת 'כנפי יונה' לביטול החלטת העירייה למסור ההיסעים שפורסם בערב שנה"ל תשע"ז בידי חברה שלא ניגשה כלל למכרז.

סגן נשיא בית המשפט השלום בירושלים יורם נועם שדן בתיק הגיע למסקנה לזכות את הנתבעים ואילו את התובעת, כנפי יונה, הוא 'האשים' בחוסר ניקיון כפיים והיעדר תום לב בכך שמנעה מלצרף לכתב העתירה המקורי את הטבלה המפרטת את הקווים שחתמה עליה במסגרת הצעתה. ואשר לפיה התחייבה לבצע הסעות במתכונת שונה מזו המבוקשת על ידה בשיטת הריצ'רץ'.

לדעת בית המשפט בהחלטות ועדת המכרזים ובהחלטות עיריית בית שמש לא נפל פגם של אי סבירות או כל פגם מינהלי אחר המקיים עילה למעורבות משפטית ומשכך העתירה נדחית.

העותרת כנפי יונה פנתה בערעור לבית המשפט העליון . השבוע התקבלה החלטה בערעור על פס"ד של בית משפט בשבתו כבית משפט העליון אשר המליץ לתובעת לחזור בה מתביעתה. נציג התביעה וחברת כנפי יונה חזרו בהם מהערעור על פי המלצת בית המשפט ומנעו המשך הדיון. בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

מעמדו של היועץ המשפטי עו"ד מיקי גסטוריט אשר ייצג את העירייה מתחזק לאור תוצאות המשפט.

נושאים: בית משפט המחוזי, כנפי יונה
בית משפט מחוזי
בית משפט מחוזי
בית משפט מחוזי
בית משפט מחוזי
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: