מכל המגזרים עלו הבוקר להר הרצל במסע מיוחד לזכר 49 בוגרי תנועת 'אחרי' שנפלו במלחמה

אלפי חניכי וחניכות תנועת אחריי, תחת אלונקה אחת, בני נוער מכלל האוכלוסייה הישראלית, לבית שמש לא היה ייצוג. חבל.

אחרי צילום דבורין תקשורת
אחרי צילום דבורין תקשורת

הלילה, יצאו אלפי בני ובנות הנוער של תנועת אחריי! מכל הארץ ומכל המגזרים למסע סיכום השנה שהוקדש לזכרם של הנופלים בוגרי התנועה לאורך השנים וכן 49 בוגרים שנפלו בחודשים האחרונים במלחמת "חרבות ברזל". בני הנוער צעדו מלווים במשפחות הנופלים להר הרצל, שם התקיים טקס מיוחד במעמד נשיא המדינה, יצחק הרצוג. "המילה אחריי היא משהו ענק – עצום, כשאדם אומר את המילה אחריי מאחוריו יש כוח גדול הכוח הזה הוא אתם, ואני בטוח שבמקום הזה שאני עומד בו יעמוד אחד מכם" אמר נשיא המדינה במעמד טקס הסיום.

סדרת הסיכום שמתרחשת מידי שנה עמדה הפעם בסימן זיכרון הנופלים בוגרי התנועה. מאז ה-7 באוקטובר איבדה אחריי! 49 מבוגריה ושמה לה למטרה להנציח את זכרם באמצעות פעילות חינוכית ושמירה על קשר עם המשפחות השכולות. עם פרוץ המלחמה, 71% מאנשי הצוות וההנהלה של התנועה גויסו למילואים ולחמו בחזיתות השונות, זאת במקביל לפעילות החינוכית השוטפת של התנועה ולפרויקט "8.10" שהקימה עבור מאות בני נוער מהקהילות המפונות.

בתום המסע התקיים מפגש מצומצם של נשיא המדינה עם המשפחות השכולות של בוגרי העמותה ומשפחתה של אגם ברגר בוגרת העמותה שחטופה בעזה, וכן התקיים מפגש של מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, חברי דריקטוריון הבנק, חברי הנהלה ועשרות עובדים ומתנדבים עם הילדים המפונים מעוטף עזה, חניכים במסגרת פרויקט "8.10". בנק לאומי תומך בארגון אחריי! למעלה מעשרים שנה וכן מלווה את קהילת בארי מאז פרוץ המלחמה. בשבוע שעבר נודע כי התנועה והפרויקט אותו הקימה עם תחילת המלחמה, יזכו בפרס ירושלים לאחדות ישראל על התרומה והעשייה המשמעותית של התנועה והפרויקט במלחמה.

האירוע המיוחד נחתם בטקס סיום מרגש שנערך בהר הרצל במעמד נשיא המדינה, משפחות הנופלים בוגרי התנועה, משפחות החטופים של בוגרי התנועה, מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן ומתנדבי הבנק, חניכי וחניכות התנועה מכל רחבי הארץ, אנשי צוות והנהלת התנועה ושותפים נוספים. בטקס נאמו - נשיא המדינה יצחק הרצוג, אמיר סטרוגו מנכ"ל העמותה, יואב קיש שר החינוך, מנכ"ל בנק לאומי חנן פרידמן, יורם יאיר יו"ר העמותה, עדן דאוי אחותו של רועי דאוי ז"ל בוגר העמותה שנפל במלחמת חרבות ברזל ובמהלך הטקס גם הוענק פרס אחריי! לאחריות חברתית לקבוצת ההכנה לצבא בנתיבות שחניכיה לקחו חלק גדול בסיוע והכנת מזון לחיילים, השתתפו בפעילויות התנדבות רבות בעיר ופעלו להנצחתם של נופלים רבים. זאת בנוסף לפרויקט "סל ליולדת" אותו הקימה הקבוצה לזכרו של איליה שלומין ז"ל שהיה מדריך בעיר והפעיל את הפרויקט הזה בעבר.

אמיר סטרוגו מנכ"ל אחריי במעמד טקס הסיום: "דבר אחד מאפיין את החבורה שיושבת כאן אחרי לילה ללא שינה, מסירות נפש. 71% מאנשי הצוות יצאו להגן ולשמור על הבית המשותף שלנו, וכל מי שנשארו נלחמו על כל נער ונערה על המשך העשייה בקבוצות על הליווי של הבוגרים ופתיחת עשרות קבוצות חדשות לנוער מפונה מהדרום ומהצפון. על ההתמדה, החוסן והערבות ההדדית יוצאת הדופן ועשייה זו יעניק לנו ביום ראשון הקרוב נשיא המדינה את פרס ירושלים ואחדות ישראל. נתפלל כולנו לשלומם ושובם של כלל החטופים, ובפרט אנשי אחריי אגם ברגר, בר קופרשטיין ואבינתן אור. יש לכולנו אזרחי המדינה דרך ארוכה לעבור ,אבל כשאני מסתכל עליכם חניכים יקרים אני מתמלא בתקווה ואופטימיות אתם העתיד של מדינת ישראל ואנחנו אחריכם!!"

חבל שלבית שמש לא היה ייצוג דווקא בשנה בה נדרשת המחוייבות לאחריי. אולי בשנה הבאה.

נושאים: אחרי, הר הרצל, גבורה, בית שמש
אחרי צילום דבורין תקשורת
אחרי צילום דבורין תקשורת
אחרי צילום דבורין תקשורת
אחרי צילום דבורין תקשורת
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: