לאופוזיציה כזו חיכתה בית שמש

עם כל האהדה שיש לקואליציית בלוך, הרושם החיובי הבולט בשבוע שעבר נותר דווקא מספסלי האופוזיציה. שלמה ברילנט, אל תמהר לשום מקום, כישוריך מצויינים גם באופוזיציה...

ספסלי האופוזיציה
ספסלי האופוזיציה

עם כל הכבוד לכך שראש העיר העבירה את החלטותיה ברוב, עדיין הטעם בפה שנשאר מהמליאות האחרונות היה כולו בטעם האופוזיציה. אופוזיציה לוחמת, נאבקת בדרכה ולא מקלה ראש על הפסיק הקטן כמו על הנקודה השחורה הכהה שעל קיר. ויש בעיריית בית שמש הרבה נקודות שחורות על הקיר.

האופוזיציה השבוע התחלקה לשניים, נציגי דגל, ונציגי ש"ס, מפלגת האם של מי שניהל את עירנו במשך עשור שנים ובמידה מסויימת אחראים לכישלון הגדול הזה והריקבון שנותר אחר עזיבתו. אפשר להבין את הבושה ואת ההסתתרות שלהם מאחורי השולחן. מה הם כבר יכולים לבקר? מה יכולים הם לדבר? הרי האשם הגדול בכישלון הבחירות האחרון במחנה החרדי אחראי לא פחות ולא יותר אדם אחד- משה אבוטבול יציר כפיה של התנועה המפוארת שקמה לחדש ימינו כקדם.

החלק השני הוא חצי מיהדות התורה המאוחדת, סיעת דגל התורה. לפחות אחד הפתיע לטובה. שתי ישיבות מליאה וכבר השתלט על העניינים כאילו הוא יושב במליאות מועצת העיר שנים ארוכות. שלמה ברילנט...

מקום שמיני ברשימת יהדות התורה מאוחדת, הרביעי ברשימה של נציגי דגל, מוביל את השיח במליאה. לא גרינברג שיושב בעירייה כסגן עשר שנים, ולא מונטג שמוביל את תכניות הבניה, אלא ברילנט הוא הראשון לפתוח את טיעוני האופוזיציה. ברכה.

פעם ראשונה שיושב חבר מועצה ומצטט מפסקי דין, שורה של פסקי דין, כדי להסביר ולנמק עמדתו. קשה להתעלם מאחד כזה, קשה שלא להקשיב. עדיין טעון שיפור ובעיקר ריכוז לא לחזור על אותו טיעון שבע פעמים, אבל עדיין זה מבשר טוב. נימוקיו מחייב את הצוות המקצועי של העירייה להיות דרוך ומוכן לכל שאלה שתישאל. מבחינת הציבור זו ברכה גדולה, מעכשיו לא ימרחו החלטות ולא יעבירו הצבעות כאילו מדובר בכיתה במסגרת חינוך. כי ברילנט ואיתו חבריו על המשמר.

בית שמש תפסיד לטעמי אם הסיעה הזו תיכנס לקואליציה, לא רק שאנחנו נחסר עניין בישיבות המליאה, אלא ובעיקר מקבלי החלטות יחסרו עין בוחנת ועוקבת מבחוץ.

נושאים: עיריית בית שמש, שלמה ברילנט
ספסלי האופוזיציה
ספסלי האופוזיציה
ספסלי האופוזיציה
ספסלי האופוזיציה
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: