כתב אישום נגד תושב בית שמש בגין התקהלות, תקיפת שוטר ושיבוש הליכי משפט

בית שמש מדורגת במרכז טבלת הערים המצייתות להוראות משרד הבריאות. הנה אחת הסיבות מדוע מיקומנו בירכתי הטבלה.

שוטרים בעת מילוי תפקידם, אין קשר לאירוע בכתבה
שוטרים בעת מילוי תפקידם, אין קשר לאירוע בכתבה

הפרת פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לביהמ"ש השלום בירושלים כתב אישום נגד תושב בית שמש (22) בגין התקהלות, תקיפת שוטר ושיבוש הליכי משפט באירועי הפרת סדר בבית שמש. מי שחיפש צידוק למיקומנו בטבלת מפרי הוראות משרד הבריאות, ראש קבוצה ארבע בדירוג הכללי (מקום 39) לרשויות

זהו מקרה שני של הפרת הוראות שמובא לבית המשפט.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שי עציון מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), ביום 5.4.20 בשעות הבוקר, זוהתה התקהלות אסורה בבית כנסת בבית שמש. כוחות המשטרה פיזרו את ההתקהלות תוך מסירת דו"חות לפי צו בריאות העם לאלו אשר סרבו לעזוב את המקום. במקביל גורמי עיריית בית שמש נעלו את אחד מבתי הכנסת. כשעה לאחר מכן, שבו כוחות המשטרה לבית הכנסת וזיהו כי דלתות בית הכנסת נעקרו ממקומם. בתוך בית הכנסת זיהו כוחות המשטרה התקהלות אסורה של כעשרים מתקהלים, ביניהם הנאשם. הנאשם יחד עם כחמישה נוספים אשר סרבו להזדהות, עוכבו לתחנת משטרת בית שמש לצורך זיהויים.

בכל מהלך פעילותם של כוחות המשטרה במתחם בית הכנסת, קיללו המתקהלים את כוחות המשטרה, קראו לעברם קריאות גנאי, זרקו לעברם חפצים שונים ואף ירקו לעברם. בשלב מסוים מרח הנאשם על אצבעותיו חומר דמוי דבק אשר סיכל את האפשרות לקרוא את טביעות אצבעותיו במכשיר המשטרתי ולזהותו, והמשיך לעמוד על סירובו להזדהות בפני השוטרים. רק לאחר שהוסר הדבק מאצבעותיו של הנאשם באמצעות חומרי ניקוי ואלכוהול זוהה הנאשם. לאחר זיהויו הונפק לו דו"ח לפי צו בריאות העם בסך 5,000 ₪.

מאוחר יותר באותו היום, השתתף הנאשם, בהתקהלות יחד עם אחרים בבית הכנסת, שוב הוא סרב לפנות את המקום וקיבל דו"ח נוסף לפי צו בריאות העם בסך 5,000 ₪.

יומיים לאחר מכן השתתף הנאשם בהתקהלות נוספת בבית כנסת, וגם שם לא שעה להוראות השוטרים שביקשו לעזוב את המקום. בעקבות זאת, ניסתה שוטרת לפנות את הנאשם מהמקום, ואולם הנאשם התנגד לפינוי, קילל את השוטרת, ירק לעברה מספר פעמים כך שהיריקות פגעו בגופה, נאחז במעקה של המדרגות הסמוכות לבית הכנסת והשתולל, כל זאת במטרה למנוע מעצרו ופינויו.

במעשיו המתוארים לעיל, עשה הנאשם מעשה בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי. זאת ועוד, הנאשם תקף הנאשם שוטרת בעת מילוי תפקידה כחוק, עשה מעשה בכוונה להפריע לשוטרים כשהם ממלאים תפקידם כחוק, או להכשילם בכך וסירב להוראת שוטר המורה על התפזרות של התקהלות שנעשתה בניגוד לסעיף 3א לצו בריאות העם.

נושאים: קורונה בבית שמש, הפרת הוראות משרד הבריאות, משטרה, פרקליטות
שוטרים בעת מילוי תפקידם, אין קשר לאירוע בכתבה
שוטרים בעת מילוי תפקידם, אין קשר לאירוע בכתבה
שוטרים בעת מילוי תפקידם, אין קשר לאירוע בכתבה
שוטרים בעת מילוי תפקידם, אין קשר לאירוע בכתבה
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: