חצי מתקציב החינוך בבית שמש מיועד לכיסוי הוצאות בחינוך המיוחד

ברגישות הנדרשת והמחייבת, צריך לשים לב, החינוך המיוחד בעיר תופח, צרכיו מחייבים הוצאות שאין הרשות המקומית יכולה להעמיד.

מוסדות חנוך מיוחד בכל העיר
מוסדות חנוך מיוחד בכל העיר
תקציב עיר הוא תמונת ראי למציאות, עזבו מחלוקות ומאבקים פוליטיים, יש בודאי כאלה שמתבטאים בסעיפים השונים. סעיף אחד לפחות, אחד, מציג תמונה אמיתית על פני העיר. לא שפע, לא רווחה, לא תרבות וגם לא ספורט, הם המציגים את פני העיר האמיתי.
חינוך מיוחד מחייב הפגנת רגשות עמוקה להעניק למי שצריך באמת. גינה יפה או לא, אפשר לחלוף על פני הגינה לגינה אחרת שאולי מטופחת יותר. ילד עם צרכים מיוחדים, שום לב, שום עין, שום אוזן לא יכולה להשלים אם חסר לאותו ילד או ילדה צורך שיכול לסייע בידו או בידיו או ברגליו או באיזון הנפשי שלו.

" העיר בית שמש רואה חשיבות רבה בפיתוח מסגרות חינוך מיוחד, ובמתן מענה חינוכי וטיפולי הולם לכל תלמיד שקיבל זכאות לשירותי חינוך מיוחד על פי החוק" אתר העירייה. בו מצאנו גם: " המחלקה לחינוך מיוחד מטפלת בפרט ומספקת מענה מקצועי ומותאם לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, במסגרות החינוך ובקהילה. המחלקה מקיפה את כל תלמידי החינוך המיוחד בעיר – מ"מ, ממ"ח, ממ"ד ומוכר שאינו רשמי חרדי.

ע"פ הרישום יש בעיר 44 מוסדות חינוך מיוחד מוכרים. הם מפוזרים בכל רחבי העיר, המפה לעיל מציגה את המוסדות ומיקומם.

הרשויות המקומיות ברחב ישראל אינן מעמידות את הטיפול בחינוך המיוחד בפרק מוגדר בספר התקציב, יפה שזה כך. גם בבית שמש, עם הרגישות החינוך המיוחד מתבטא במסגרת ההוצאה או ההכנסה התקציבית הכוללת. נכון, יש סעיפים מוגדרים כמו ליווי, היסעים, סייעות וכד. ויש גם סעיפים קטנים כמו אג"ח (אגרות חינוך) או סייעות לתגבור בגני ילדים.

מדינת ישראל, מממנת את הוצאות החינוך המיוחד ברובו. כמעט 55 מיליון ₪ מזרימה מדינת ישראל באמצעות משרד החינוך לרשות העירייה בבית שמש.

כמה מוציאה הרשות בגין אותם סעיפים? כ-88-90 מיליון ₪. כלומר העירייה ממקורותיה שלה צריכה להעמיד לטובת הצורך במענה לחינוך המיוחד עוד 35 מיליון ₪. אגב פעולות חינוך לכלל ילדי בית שמש עומד על 187 מיליון שח, נטרול החינוך המיוחד מהתקציב החינוך יעמוד את ההשקעה בחינוך הרגיל כ-100 מיליון ₪. מעט מידי לעיר עם אוכלוסיית ילדים גדלה בכל שנה ב-5600 ילד.

הנה הסעיפים העיקריים בהוצאות לחינוך המיוחד: היסעים כ-30 מיליון ₪.

אג"ח 13 מיליון ₪

שכר סייעות 38 מיליון ש"ח

סייעות תגבור חינוך מיוחד בגני ילדים עוד 3 מיליון ₪.

ואחרי שהצגנו את הנתונים, מי לדעתכם שאל שאלה במועצת העיר בנושא? יושבים שם הרי נבחרים, נציגי קהילות, שחשוב להם לתת לשולחיהם הסבר מפורט על הנראות העירונית.

נושאים: חינוך, בית שמש, חינוך מיוחד. משרד החינוך
מוסדות חנוך מיוחד בכל העיר
מוסדות חנוך מיוחד בכל העיר
מוסדות חנוך מיוחד בכל העיר
מוסדות חנוך מיוחד בכל העיר
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: