הבניה בנווה שמיר תקועה, החרדים מבקשים לקדם

החרדים מבקשים להבהיר כי בנוה שמיר זוכים חרדים רבים, במטרה להשפיע לשינוי אפיונה המוצהר כשכונה חילונית

כבישים בנוה שמיר
כבישים בנוה שמיר

במודעה שפורסמה בחרדון המופץ בשכונות החרדיות מוזמנים חרדים שנרשמו לרמה ה – נווה שמיר- ליצור קשר עם גוף הקרוי התאחדות הזוכים- ארגון הגג של זוכי מחיר למשתכן בציבור החרדי. יש אכן גוף כזה לציבור הכללי, והוא לא נקט בכל עמדה לעניין הציבור החילוני שזכה, וידוע ומוכרים הרבה זוגות שזכו בשכונה.

שכונה נווה שמיר נבנית עבור הציבור החילוני מתוך מטרה לאזן את הדמוגרפיה, איזון שהוא צורך קודם לכל, טובתו של הציבור החרדי. (שאלו את אלי ישי שהיה שר הפנים וסגן ראש הממשלה בממשלת ישראל). ליצירת איזון דמוגרפי כזה, תוכנן במשרד השיכון כיוזמה שכונה ד לציבור החרדי, שכונה ה לציבור הכללי. למרות שבשכונה ד יש יותר יח"ד איש לא פצה פה וטען לכך. משרד הממשלה האמון על התכנון האורבני במדינת ישראל הבין כי אין כזה שד שיכול להביא למגורים משותפים בשכונה אחת, חילוניים וחרדים, החליט בצורה מושכלת לחלק שטחים, ד לחרדים, ה לחילוניים. ההתנפלות החרדית על בית שמש כפיתרון מצוקת הדיור לא תיתן סיכוי ליוזמה הזו תהו הסקפטים בינינו. האם נתבדה משרד השיכון או שלא? כנראה שיש מי שחושב והיום זה מוצהר כי יש בנווה שמיר רוכשים חרדים די והותר כדי להשפיע על אפיון השכונה ולהופכה לעוד שכונה חרדית בהמשך הדרך, אם לא היום אז מחר.

עד היום חי באשליות מי שחי, וניסה לתרץ או להסביר שכוח ממשלה יותר חזק מכוח השוק. הנה לכם המציאות. גם העירייה שהודיעה כי בשכונה ה לא תבנה מוסדות חינוך ואו שירותים לטובת הציבור החרדי לא הצליחה לבלום את ההתפשטות החרדית לשכונות החילוניות.

מה אומרת המודעה?: "בעקבות טענות חסרות בסיס של הנציגות החילונית בבית שמש שרוב הזוכים בהגרלות במחיר למשתכן בנווה שמיר הנם מהמגזר הכללי ובכך הם רוצים להשפיע על צביון השכונה מתבקשים כל החרדים לדבר ה' שזכו בהגרלות בנווה שמיר לשלוח בדחיפות מייל " כאן מופיעה כתובת המייל. או להתקשר לטלפון ולכדכן את שמות המשפחה מספר ההגרלה ושם הקבלן.

לא סוד הוא שהבנייה בנווה שמיר נתקעה. נתקעה הרבה עקב רשלנותה של וועדת התכנון המקומית שלא מקדמת את הבניה. זה גם על פי הודעה רשמית שהגיעה אלינו מלשכת דוברות משרד השיכון. איך נתקעה? הקבלנים מבקשים שינוי בתכנון, להוסיף אלמנטים שמעודדים ציבור חרדי, משרד השיכון לא מאשר.

מודעה כזו לא יצאה אתמול ולא שלשום למרות שהעובדות אכן ממש כפי שההזמנה הזו אומרת, יש נרשמים בנווה שמיר והם חרדים. כמה? הטענות הם לכאן ולכאן. הנה הזדמנות אכן לברר כמה חרדים יהיו בשכונה, והאם אכן יכולה הכמות הזו להשפיע על צביון השכונה. ולא צריך לעשות במקביל רישום לדירות בהם זכו זוכים חילוניים, פעולה חשבונית פשוטה תבהיר גם למשרד השיכון, גם לשר גלנט שעומד ומתעקש שהשכונה הזו תהיה חילונית, (מנימוקים לא אידיאולוגיים, אלא מתוך הערכה וכבוד לשותפיו חבריו הפוליטיים).

למה עכשיו? ברור, הבחירות הקרבות וכלאחד שיוסיף את הפרשנות שלו. בכל מקרה נראה כי לחרדים לוחץ הזמן הרבה יותר מאשר לשאר הגורמים.

מה מוזר? המוזר הוא שדווקא החרדים, קבוצה, יחידים או שוליים, לא משנה, הם היוזמים ומבקשים להבהיר את תמונת המצב לדעת כמה חילוניים וכמה חרדים נרשמו וזכו בדיור למשתכן בנווה שמיר. ונעיר הערת סיום, מדובר בפרוייקט שכולו 575 יח"ד בלבד, לעומת אלפי יח"ד בשכונה ד המיועדים לציבור אחד בלבד- הציבור החרדי. הרבה חומר למחשבה.

כבישים בנוה שמיר
כבישים בנוה שמיר
כבישים בנוה שמיר
כבישים בנוה שמיר
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
גולש אנונימי נכתבה ביום שלישי, 09 באוקטובר 2018, 03:18

אני חרדי וזכיתי בנווה שמיר אני מכיר עוד הרבה חרדים שזכו עשיתי בדיקה ונכנסתי לכל האתרים שדברו על נווה שמיר שמיועד לציבור הכללי וראיתי תגובות של חילונים והם ממש לא אהבו את זה בלשון המעטה בקיצור חילוני ממוצע לא מעוניין להגיע לבית שמש אחרי פירסומים של התקשורת שהחרדים משתלטים ושלטי צניעות ושכונה שממוקמת בלב שכונות חרדיות ושכל החרדים מקבלים הנחות הארנונה ואנחנו החילונים לא נהיה הפרירים שנשלם וכוי....,לכן אני בטוח ב1000 שנווה שמיר תהיה עיר חרדית יותר נכון היא בפועל חרדית כי 90 אחוז מהזוכים הם חרדים ואת הקבלנים לא מעניין פוליטיקה לכן הם משנים את תמהיל הדירות לחרדים שיהיה מרפסות סוכה בנינים נמוכים וכוי.......

גולש אנונימי נכתבה ביום שני, 08 באוקטובר 2018, 14:03

אם באמת הציבור החרדי הוא רוב שם אז אין ענין לטמון את הראש בחול ולהגיד שזה מיעוד לציבור הכללי בהתחלה דובר שמשרד השיכון יעבירו את הזוכים החרדים לרמה ד וזה לא קודם אז יבוא ציבור הזוכים ויכריעו