דרך- רשימה חרדית מודרנית בלתי תלויה

הניצנים נראו בארץ, עת הזמיר הגיע? מפלגה חרדית עם תפיסת עולם חריגה בגישה למדינה, לצה"ל, לגיבורי המלחמה, ובעיקר לשותפות בעול. שווים? שווים בהכל!!! תעקבו אחריהם וזכרו זה התחיל כאן בבית שמש, מי יודע אולי הרעיון יפרוץ דרך לשינוי בחברה הישראלית המקובעת והשסועה.

בשורה אחת עם נבחרי הציבור של אתמול
בשורה אחת עם נבחרי הציבור של אתמול

שימו לב אליה: מפלגה צעירה, בלי מפלגת אם, אולי בעתיד תהווה בסיס להקמת אחת כזו. רוח רעננה. ובעיקר בעלת השקפת חרדית- במילה אחת דרך. הדרך, עם הא הידיעה או לא, היא בהחלט מהווה משב רוח מרענן בעולם החרדי המצוי. יש שיאהבו אותה, יש בודאי שינסו לקעקע את אמונתה שאפשר אחרת. אחרת במה?

השבוע השתתף העומד בראשה מוטי לייטנר, יו״ר הרשימה, באירוע שתילת עצים להנצחת יקירי העיר, החללים והנרצחים הי״ד במלחמת חרבות ברזל, בפארק הגבורה- נחל עין גדי בשכונת רמת בית שמש א׳.

לייטנר: "השתתפנו יחד עם בני משפחות הנרצחים והחללים באירוע מרגש ובלב קרוע מצער. האבל הכבד של ההורים והילדים שאיבדו את היקר מכל, עוטף ומלווה אותנו, ואת העיר שחרטה את זכרם בנפשה לנצח. הנטיעות לזכר קדושי עירנו הי״ד, המנציחות את שמם ומורשתם של נופלינו הגיבורים, יישארו תמיד חקוקים בליבנו, ובלב תושבי בית שמש. כאות, מופת וסמל למסירות נפש למען עם ישראל״

שימו לב לסגנון, 'נופלינו הגיבורים', לא נופלי העיר, אלא נופלינו, שלנו, הוא מוטי לייטנר חלק מהם. תראו לי עוד חרדי שהצהיר כך?

אתמול נחנך מטה המפלגה, מטה שיושב בסביבה הטבעית, ושוב כדי לא לגרום לזעם ברחוב החרדי המסורתי, הרשימה תעבוד בכל העיר, אבל ובעיקר שד' האמוראים, קרי רמה ד ומעט נווה שמיר, שם מתגוררים אוהדי הדרך.

מצביעים על מה שחשוב: הרשימה הכלל חרדית דרך פתחה את מטה הבחירות בהשתתפות פעילים, תומכים ומועמדי המפלגה מוטי לייטנר, יונה קאופמן, יאיר מתן, אלכס לאער ויהודה סטרנברג. שמות לא מוכרים ברחוב המקומי, כולם בחורים צעירים, עובדים, תתפלאו למחייתם וגם לומדי תורה מקדישים עיתים. זה חידוש מבורך בנוף המקומי. לא מוזכרים כאן שמות, אבל יש אנשי תקשורת בניהם, אנשי מדע , עורכי דין, מנתח מערכות מידע ועוד.

מועמדי המפלגה הציגו את אבני הדרך של המפלגה, ואת הסיבות להקמתה. הדוברים, שנאמו בעברית ובאנגלית, הסבירו את המשימות הניצבות בפני כלל הפעילים, וסיכמו את ששת היעדים המרכזיים של הרשימה: בתעסוקה, בחינוך, בתרבות פנאי וספורט, בשירות ובנגישות לאזרח, ובחזות העיר וטיפוח סביבתי.

למפלגה התוודענו עוד קודם לכן, כאשר יצאה בהודעת ברכה למשטרת ישראל. על מה? שימו לב: מפלגת "דרך - הרשימה הכלל חרדית" מברכת את משטרת ישראל על תפיסת העבריינים ששרפו את חנות הסלולר.

"בבית שמש אין מקום, לא לפרוטקשן, לא לסחיטה ולא לאיומים מכל סוג. ואני מברך את המשטרה ששמה את ידיה על העבריינים, וקוראים לה לא רק למנוע פשע אלים, אלא גם את האוירה שמאפשרת אותו. העבריינים הללו לא פעלו בחלל ריק, וגם עליהם צריך לשים יד" אומר מוטי לייטנר ראש הרשימה.

אמרנו חרדים ישר עולה השאלה, מה עם הגיוס לצה"ל. שוב הפתעה. הפתעה חיובית. הצבא עושה הרבה מאמצים לבוא לקראת החרדים"

המיזם "חרדים לישראל" הפועל מטעם צה"ל ומסייע לחרדים שרוצים להשתלב במאמץ הלאומי במלחמה, בסרטון חמישי בסדרת הסרטונים על גיוס שלב ב' במלחמת "חרבות ברזל" כחיילים חרדים בצה"ל מציג כמה וכמה כוכבים מקומיים. הוא, מוטי לייטנר בעצמו לבש מדים באחרונה. ואיך הוא מתרגש? כמו טירון, כמו בחור צעיר שקיבל מדים ולא כתחפושת, אלא כלוחם שמתחיל להשפיע על ביטחון האומה. זה לא השיא, יהיו עוד הפתעות. "האתגר האמיתי שיבשר את בא האביב זו עליה דרמטית בכמות הצעירים החרדים בגילאי גיוס שגם כך לא נמצאים בישיבות וישעטו על מסלולי השירות המותאמים לחרדים" לכך מייחל ראש הרשימה. "אנחנו התחלנו, אחרינו כבר יבואו רבים רבים. פרצנו דרך, פרצנו מסלול שעליו יעלה כוח אגדי בכמות ובאיכות." מצהיר מוטי לייטנר.

במישור המקומי המפלגה אינה כפופה לרבנים, או לרבני העיר, מושג שעוד נדבר עליו לא מעט, הם כפופים לטובת התושב שיפור השירות ואיכות החיים.

הניצנים נראו בארץ, עת הזמיר הגיע? נחכה ונראה.

הציפיות במערכה הקרובה הם לא בשמיים, סייעתא דשמיא תמיד טובה, אבל הם בונים לקבל מציגות ליד שולחן העירייה. עדיין ללא הכרעה בזהות ראש העיר הבא. "יש העדפה" אומר בכנות מוטי, "את ההעדפה אני משאיר לעצמי. יש כאלה שיעדיפו את עליזה בלוך, ויש כאלה שידיפו את שמוליק גרינברג. אנחנו לא נאמר לאיש איך להצביע לראשות, העיקר א. שיצביע. ב. שיצביע לפי מצפונו". גם זה חדש בעולם החרדי המקומי. הבוחר יקבע לי מצפונו.

יאללה קדימה צאו לדרך...

נושאים: דרך, בית שמש, בחירות 2024, מטי לייטנר
בשורה אחת עם נבחרי הציבור של אתמול
בשורה אחת עם נבחרי הציבור של אתמול
בשורה אחת עם נבחרי הציבור של אתמול
בשורה אחת עם נבחרי הציבור של אתמול
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: