אות השנה לרופאה הקהילתית ד"ר רות קנאי

ד"ר רות קנאי נבחרה לייצג השנה את פניה היפות והייחודיות של האישה הדתית-לאומית בישראל, ותזכה לקבל את אות "אשת השנה", לרגל יום האישה הבינלאומי תשע"ח.

ד"ר רות קנאי
ד"ר רות קנאי

ד"ר רות קנאי היא רופאת משפחה מזן מיוחד, ונדמה שאליה מכוון הפסוק מספר מלאכי (ג', כ'); "שֶׁמֶשׁ צְדָקָה וּמַרְפֵּא בִּכְנָפֶיהָ". למעלה מעשרים שנה היא מטפלת במאות מתושבי המושבים שבאזור עמק האלה – תינוקות, ילדים, משפחות וקשישים המרותקים לבתיהם – במסגרת מרפאת שריגים של שרותי בריאות כללית. לעיתים קרובות היא מבקרת בבתי המטופלים שלה, שבתחום המועצה האזורית מטה יהודה – באדרת, באביעזר, בעגור ונחושה, גבעת ישעיהו ועוד – ומלווה את החולים ובני משפחותיהם, באופן אישי, בנתיביה הפתלתלים של המערכת הרפואית; אל טיפת חלב, אל המעבדות, בתי חולים, חדרי לידה ואל שירותי הרווחה והסיעוד בכל אתר.

היא בת הדור השני לניצולי שואה, ילידת בני-ברק (1965) וכיום תושבת בית שמש. את לימודי הרפואה השלימה באוניברסיטת תל-אביב, התמחתה בירושלים והשתלמה ברפואת משפחה בסיאטל, ארה"ב. הייתה חברת צוות ההקמה וההוראה בתוכנית "אדם ורפואה", מרכזת בה תחומי אתיקה ופיתוח סגלי הוראה, וכן מלמדת ומכשירה סטודנטים ועמיתים ומרצה באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב. חיברה ופרסמה מאמרים מקצועיים רבים, וזכתה בפרסים על מצוינות בשירות הקליני ובהוראה, מטעם האיגוד הישראלי לרפואת המשפחה ומטעם הפקולטה לרפואה בירושלים.

ד"ר קנאי נולדה עם מחלה תורשתית מורכבת, שגרמה לה לסיבוכים אורתופדיים והמטולוגים. המגבלה הגופנית לא הרחיקה אותה משום משימה ולא מנעה ממנה דבר. היא הדריכה בסניף בני-עקיבא בבני-ברק, השלימה שירות לאומי בבית ספר שדה "קשת יהונתן" ברמת הגולן, והשתתפה מטעם משרד החוץ במשלחת נוער לארה"ב. בכיתה י"ב עברה לחיות בקומונה בבית שאן, במסגרת פרויקט של"פ – שמיניות לערי הפיתוח, שתרם לעיצוב תפיסת העולם החברתית, המדריכה מאז את דרכה האישית והמקצועית.

אשת השנה, נשואה ואם לארבעה ילדים, נבחרה גם הפעם, מתוך רשימה של עשרות מומלצות, על-ידי וועדה מיוחדת של "אמונה", בראשות ליאורה מינקה. הוועדה מוצאת אותה מודל מעורר השראה ומציינת את מקצועיותה, מסירותה והתמסרותה לכל אחת ואחד ממטופליה; את פעילותה הבלתי נלאית, מתוך אידיאולוגיה ולהט עשייה, להנגשת שירותי בריאות ברמה גבוהה לתושבי "קו התפר" והפריפריה הסוציו-אקונומית; את משפחתה הציונית דתית – בן ביחידה לוחמת ושתי בנות, קצינות בעברן – וכן את מעורבותה העמוקה ותרומתה האישית והמיוחדת לחברה ולקהילה. ברכות וגאווה לעיר.

נושאים: אמונה, בית שמש
ד"ר רות קנאי
ד"ר רות קנאי
ד"ר רות קנאי
ד"ר רות קנאי
אחוזת נמדר
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
אלון בלוך נכתבה ביום שלישי, 06 במרץ 2018, 18:00

כל הכבוד!

גולש אנונימי נכתבה ביום שני, 05 במרץ 2018, 20:23

האחות הכי מדהימה של אמא, בפער!

גולש אנונימי נכתבה ביום שני, 05 במרץ 2018, 13:00

רופאה ואשה משכמה ומעלה

גולש אנונימי נכתבה ביום שני, 05 במרץ 2018, 12:05

איזו אשה איזו רופאה איזו אמא איזו חברה גאה מאוד להיות חברה שלך רות

גולש אנונימי נכתבה ביום שני, 05 במרץ 2018, 11:00

כבוד גדול לעבוד עם אישה מדהימה ראויה להערכה הרווח כולו שלנו ... האחות יעל

דנית דרימר נכתבה ביום שני, 05 במרץ 2018, 08:19

אישה מדהימה שזכיתי להכיר ראוייה לכל הערכה!!!

גולש אנונימי נכתבה ביום שני, 05 במרץ 2018, 07:58

אישה מדהימה. חברה ורופאה לתפארת מדינת ישראל. גאה להכיר אישית.

עליזה בלוך נכתבה ביום ראשון, 04 במרץ 2018, 23:17

רות קנאי, אות ומופת, גאים בך ומעריכים מאוד

אחוזת נמדר