המוקד העירוני מעמיד על סדר היום את הטיפול בלישמניה

זימון צוות בכיר ללימוד ולעיון בדרכי טיפול בתופעת הלישמניה תוך חלוקת משימות ואחריות, תודה למוקד העירוני שדואג לבריאותנו.

לישמניה צילום אתר כללית
לישמניה צילום אתר כללית

בתקופה האחרונה, בעקבות התפרצות הלישמניה בנילי והתפשטות הלישמניה בכל הארץ, מגיעות פניות רבות אל המוקד העירוני בבית שמש בנושא הלישמניה ובעיקר בנושא שפני הסלע. תוך שהנושא עלה לתודעת הציבור המבקש ללמוד כיצד להיערך ככל האפשר. הרשות המקומית היא הרשות הסניטרית ועליה לבצע את הטיפול בכל הנוגע למפגעים תברואיים. על כן רצויה הערכות מוקדמת של הרשות – אגפים :הנדסה, תברואה , בריאות - למתן מענה בנושאים אלה.

ביוזמת מנהל המוקד העירוני משה כהן זומן צוות בכיר ללימוד ולעיון בטיפול בסוגיה. בתאריך 6 לאוג' 2018, נערכה ישיבה בנושא שבנדון, בהשתתפות - אבי ברכה מנהל היח' לאיכות הסביבה ,ערן חקלאי – רע"ן לוחמה במזיקים וסביבה חקלאית . מחוז ירושלים ,המשרד להגנת הסביבה, משה כהן – מנהל המוקד המשולב, מוניק לוי – מ' מח' בריאות ובטיחות בדרכים, זכריה יצחק – מ' מח' תברואה, בועז מלמד – היח' לאיכות הסביבה, אריאל בן לולו – המדביר העירוני.

בסיום אותה פגישה הוצא דף משימות וחלוקת אחרויות, כמו למשל, ליידע התושבים כי שפני הסלע הינם חיות מוגנות על פי החוק וכל פעילות הפוגעת בהם מחייבת אישור של רשות הטבע והגנים ובמיוחד כל פעילות של ירי או פעילות העלולה להביא למותם. מניעת יצירת בתי גידול לשפני סלע ,בין השאר פעילות אכיפה מוגברת כנגד הטמנת או השלכת פסולת בניין , בהם גם מתמקמים שפני הסלע. וכן אשפה ביתית מחוץ לפחים והמוטמנים – המשמשת מאכל לשפנים. א. לבצע מספר פעילויות הסברה במהלך הקיץ בנושא הימנעות מלישמניה והימנעות מעקיצות של זבובי החול באזורי הארץ הנגועים בלישמניה במיוחד כאשר יוצאים לטייל באזורים אלו ויש בלילה בחוץ (לדוגמא -דף מידע שהוציא איגוד ערים שומרון, על מגנט _ מצ"ב). ב. הבהרה , בעיקר לתושבי שולי העיר בדבר הרשתות המומלצות לחסימת זבוב החול – 50 אש ( 50 ריבועים לסמ"ר) , זבוב החול – לא נכנס לתוך היישוב לדברי נציג המשרד להגנת הסביבה

ואלו רק חלק מהמשימות. ולא צריך להיבהל, ועם זאת חלף שבוע ימים ועדיין לא החלה המלאכה או שהחלה, וזו צריך הייתה להיות מתקיימת במקביל, כמו הסברה. נכון לעכשיו אפילו אזהרה לציבור עדיין לא יצאה מפי מי שאמור לטפל בעניין. לפחות המוקד העירוני העלה את העניין על מוקד. אפשר לסמוך עליו.

נושאים: הלישמניה באזור, בית שמש.
לישמניה צילום אתר כללית
לישמניה צילום אתר כללית
לישמניה צילום אתר כללית
לישמניה צילום אתר כללית
הכי טובים, הכי מעודכנים:
הורידו עכשיו ב-Google Playהורידו עכשיו ב-AppStore
תגובות הגולשים:
בניגוד לאחרים, דעתכם חשובה לנו! כתבו:
דירוג: