בית שמש רוצה הפרדה

ברשת המיסרונים מופץ סטיקר של רצון להפרדת העיר, יוזמה מחודשת שהיא ניסיון נואש להציל את העיר מהשתלטות חרדית. שנה לפני הבחירות מתעוררת המחשבה להיפרדות

הסטיקר
הסטיקר

מה הקשר בין כורדיסטאן, קטלוניה, ובית שמש? לא, אין עדיין ברית ערים תאומות בין ערים בשני המחוזות המבקשים עצמאות לבין בית שמש אשר לה כמה וכמה ערים בעולם, איתם כרתה בריטת ערים תאומות.

קטלוניה וכורדיסטאן ערכו באחרונה משאל עם בו התוצאה ברורה, רוב היושבים במחוזות האלה מבקשים להיפרד מארצות האם שלהם, קטלוניה מספרד, כורדיסטאן מעיראק. גם בית שמש מבקשת הפרדה. זו לפחות בקשת הסטיקר שמופץ באחרונה ברשתות.

למה הפרדה? לא היה ולא תהיה אומרים, ניסינו ולא הצלחנו אומרים אחרים. אז ממש הסיפור הוא לא כזה. הניסיון היה ניסיון בלי ממש רצון להגיע לתוצאה. מי שקובע לעצמו את התוצאה הסופית עושה הכל, כדי להגיע אל התוצאה.

יש בינינו כאלה שחושבים שלא טוב רעיון ההפרדה, ואסור שתהיה הפרדה של העיר בית שמש לשתי ערים. ככל שחולף הזמן רק מתחזקת הדיעה, אם עדיין חפצי חיים הציוניים בעיר, בעיר הזאת, במקום הטוב ביותר על פני הגלובוס להישאר עיר חופשייה, ליברלית, עם אופי ולא עיר עם חרדית חשוכה ומוזנחת זו הדרך.

אז הנה לכם הכרה עם הסטיקר על הרצון להפרדה.

נושאים: בית שמש, הפרדה
הסטיקר
הסטיקר
הסטיקר
הסטיקר