אגף ההנדסה חייב להישאר בידיים שמי כוונתו לאזן דמוגרפית את העיר

שלושה תיקים במוקד הרכבת הקואליציה- חינוך, רווחה והנדסה, כלל והנחיה ברורה, אסור במו"מ לתת למי שנכשל באגף כלשהו לחזור לשם!!!

אגף ההנדסה
אגף ההנדסה

יש מגעים קואליציוניים בין הסיעות השונות, מה אופיים? מה תוכנם? ומי נוטה לקבל מה ואיך בכלל תיראה מועצת העיר הבאה...

בשבוע הבא תיכנס למשרדה עליזה בלוך למילוי תפקידה. ימיה הראשונים עמוסים בהכרת המערכת ולכן הטילה על צוות מטעמה לנהל את המו"מ. הצוות הזה ישב עם כל מי שפוטנציאל להצטרף לקואליציה בראשותה. קואליציה היא אחד הכלים לתפקוד נאות.

בימים האחרונים אם שמתם לב 'נעלם' הרעיון להקמת גוש חוסם בצד המפסיד, הצד החרדי. מכיוון שהרעיון נברר לפני כל הצופים והקוראים הועלתה ביקורת שדחפה לכיוון הנגדי דווקא. לא רק שאין חזית חרדית, עולה ומתברר כי הקרע שם עמוד מאוד וקשה לאיחוי שאפילו שנאת המחנה המנצח לא מרתיעה חלקים מהגוש החוסם לדאוג כל אחד לצרכיו ולעצמו. תודה לאל שנפטרנו מהפטרת הזו. באין גוש חוסם רצים לתוך הקואליציה.

עכשיו צריך לשים לב לצרכים של העיר, ובהתאם לנסות לפתור את התשבץ הגדול. ברור הוא שתהיה קואליציה, צרה או רחבה, תהיה קואליציה. זו המציאות אחרי כל בחירות, נציגי ציבור חושבים שאפשר לשרת ציבור רק מהקואליציה, תזה שאיני בין האוחזים בה כי אפשר לעשות והרבה גם מספסלי האופוזיציה..

שני תיקים עמדו על הפרק בקדנציה האחרונה של אבוטבול, שניים, ויש מי מוסיף אפילו שלישי. והוא צודק. חינוך, רווחה, הנדסה.

תיק החינוך, לא התוכן היוו בעיה במערכת החינוך, לא לימודי ליבה במערכת החרדית, ולא הישגי הבגרות במסגרות התיכוניות הממלכתיות, אלא מצוקת כיתות הלימוד. משימה כבדה מנשוא!!! ברור שצריך להשקיע בכך מאמצים כבירים, להתרוצץ בעיר מחוצה לה להביא הרשאות, לשכנע משרדי ממשלה, להיאבק ואם צריך להילחם עד כדי פתרון המצוקה הזו. 500 כיתות חסרות זה דבר לא מצוי בשום עיר במדינה. על מי להטיל את המשימה הזו? לי ברור.

תיק רווחה. התיק הזה עמד במרכזה של פרשייה בלתי נגמרת, שני מכרזים, שנפסלו בידי בית המשפט. בהם התגלתה התערבות רבנית באיוש המשרה, נכתבו דוחות ביקורת קפדניים מאוד ע"י משרד העבודה והרווחה, האגף קורס, עזבו אותו למעלה מ-25 עובדים ביניהם הכי בכירים שיש. התיק הזה חייב ממונה בעל יוזמה, רגישות והבנה .

תיק ההנדסה. התיק הכי חשוב בתנופת הבניה הקיימת. מי שהיה שם הגיע למטרה אחת לפתור מצוקת הדיור לציבור החרדי, היה בעצמו חבר בוועדת הדיור החרדית. מה שעניין אותו זה לבנות ולבנות. אחרי עשר שנים מבין גם ציבור רוכשי הדירות, רובו חרדי, כי הבניה המואצת פוגעת קודם כל ברוכשים. ללא תשתיות אין ערך לדירה מרווחת. חובה לשים באגף ההנדסה אדם בוודאי שירחק מאבק של שחיתות ובודאי שיביט לכל צורכי תושביה של העיר. כיום, לא בושה להגיד, חייבים בניה לאיזון דמוגרפי של העיר. מי שינסה לברוח מן הצורך הזה אסור לו להיות שם. איזון דמוגרפי אינו אומר שייאסר על סוג אוכלוסיה להגיע אלא להשפיע על כך באופן יזום שתגיע לבית שמש גם אוכלוסיה מבוססת כלכלית שתוכל להיות שותפה בנשיאת נטל הקיום של העיר.

שאלתי על מי להטיל את המשימות האלה? ובכן, מכיוון שקיימים שלושה סגנים בשכר, והם עובדי עירייה לכל דבר ועניין. האם לא הגיוני שכל אחד מהסגנים יקבל תחת ידיו את אחד התפקידים הנ"ל. דיון ושאלה לצוות מנהלי המו"מ.

האם זו גם ההנחיה שיצאה מבית מדרשה של גב' בלוך? איני יודע. מה שאני שומע הוא שהרווחה נמסרה לידי ש"ס, שותפה קואליציונית אפשרית, ותיק ההנדסה נמסר לשמעון גולדברג מהחרדים. אם אכן כך, ואין שום ידיעה מבססת שזה אכן כך, אזי כנראה שלא הופנם מספיק רעיון המהפך בהנהגת העיר.

אגף ההנדסה
אגף ההנדסה
אגף ההנדסה
אגף ההנדסה